1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSİN GÜNDEMİ VERGİ
MECLİSİN GÜNDEMİ VERGİ

MECLİSİN GÜNDEMİ VERGİ

Genel Kurul’un saat 10.00’da başlaması beklenen yarınki birleşiminde Gelir Vergisi (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı ele alınacak.

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu yarın toplanacak. Genel Kurul’un saat 10.00’da başlaması beklenen yarınki birleşiminde Gelir Vergisi (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı ele alınacak. Gündem dışı konuşmaların da yapılacağı toplantının gündeminde sorular da bulunuyor.

 

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE SALI GÜNÜ DEVAM EDİLECEK

 

Bu arada, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın görüşüldüğü Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Genel Kurul nedeniyle yarın toplanmayacak. Komite bütçeyle ilgili görüşmelerine, Salı günü, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçeleri ile devam edecek.

 

KOMİTEDEKİ BÜTÇE MARATONU 29 KASIM’DA TAMAMLANACAK

 

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde 16 Kasım Çarşamba başlayan bütçe görüşmeleri 29 Kasım’da tamamlanacak.

 

Programa göre 22 Kasım Salı gününden itibaren görüşülecek tasarılar şöyle:

 

“22 Kasım Salı günü Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı; 23 Kasım Çarşamba günü Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı; 24 Kasım Perşembe günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı; 25 Kasım Cuma günü İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı; 29 Kasım Salı günü Mahkemeler, Ombudsman, Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Gelirler Bütçesi görüşülecek; tasarının madde madde görüşülmesi tamamlanarak bütünü oylanacak.

 

3 milyar 132 milyon TL’lik 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı, daha sonra Meclis Genel Kurulu’nda görüşülecek ve 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek.

 

UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan başkanlığındaki Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde CTP Gazimağusa Milletvekili ve Komite Başkan Yardımcısı Teberrüken Uluçay, CTP Girne Milletvekili Ömer S. Kalyoncu, UBP Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer ve UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin görev yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 899 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler