1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MECLİSİ ÖZELLEŞTİRİN!!!'
MECLİSİ ÖZELLEŞTİRİN!!!

'MECLİSİ ÖZELLEŞTİRİN!!!'

Meclis’ten NOTLAR… KTHY ÇALIŞANLARININ UMUDU… Gündeminde Özelleştirme Yasa Tasarısı görüşmesi bulunan Cumhuriyet Meclisi dün ‘eylemli’ bir gün yaşadı. TEL-SEN’in Mecli

A+A-

 

Meclis’ten NOTLAR…                                        

 

 

 

KTHY ÇALIŞANLARININ UMUDU…

Gündeminde Özelleştirme Yasa Tasarısı görüşmesi bulunan Cumhuriyet Meclisi dün ‘eylemli’ bir gün yaşadı. TEL-SEN’in Meclis önünde eylemi sırasında toplanan Meclis Genel Kurulu izleyici locası da, Özelleştirme Yasası’na umut bağlayan eski KTHY Çalışanları yanı sıra, sendikacılarla tıklım tıklım doluydu.

 

 

 

MECLİSİ ÖZELLEŞTİRİN!!!

Meclis oturumunun başladığı sıralarda izleyici locasında ayağa kalkan DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis ve sendika temsilcileri  Hükümet’i protesto etti. Ağızlarına siyah bant bağlayarak “Meclis’i Özelleştirin” yazılı bir pankart açan DEV-İŞ temsilcileri ve destek veren bazı sendikacılar, Meclis Başkanı’nın uyarısı üzerine yine izleyiciler bölümünde oturan sivil polislerin müdahalesiyle kısa sürede sona erdi.

 

 

 

 

TÜRKİYE SU İŞLERİ’NDE DAVETİYE! 

Türkiye’den getirilecek suyla ilgili temel atma töreni davetiyesi dün Meclis Genel Kurulu’nda gündem oldu. Geçitköy’deki temel atma törenine davetin TC Devlet Su İşleri’nden geldiğine işaret eden CTP Milletvekili Sonay Adem, “İşte bütün mesele bu; Olmak ya da olmamak” sözleriyle eleştirisini iletti.

 

“DEVLETİ DE SATTINIZ DA HABERİMİZ Mİ YOK?”

Kürsüye gelen TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da Türkiye Su İşleri’nden gelen davete işaret ederek, Hükümet yetkililerine “Devleti de sattınız da haberimiz mi yok” diye sordu. DP Milletvekili Mustafa Arbacıoğlu da ‘davetiye’yi eleştiren Milletvekillerindendi. Arabacıoğlu, “Suyun gelmesine ‘evet’ diyen bir kişi olarak içim burkuldu” şeklinde konuştu.

 

“KIBRISLILIK BİR AİDİYETTİR”

Meclis Genel Kurulu, yapılması planlanan ve toplumun çok büyük bir kesiminin karşı çıktığı petrol dolum tesisine ilişkin tartışmalara da sahne oldu. UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın petrol dolum tesisini ‘ısrarla’ savunması, Muhalefetin sert tepkisiyle karşılaşırken, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ile Aslanbaba’nın arasında tartışma da yaşandı. Petrol  dolum tesisine ilişkin tartışmalara son noktayı ise, Meclis Başkan Yardımcısı, CTP Milletvekili Mustafa Yektaoğlu’nun sözleri koydu. Yektaoğlu, “Kıbrıslılık bir aidiyettir. Sadece ‘Milli’ değil, ‘Coğrafik’ bir aidiyettir. Ben de çocuklarım, ne de torunlarım için  coğrafyamda bunu istemiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler