1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MECLİSE KATILMAYAN VEKİLLER AÇIKLANSIN'
MECLİSE KATILMAYAN VEKİLLER AÇIKLANSIN

'MECLİSE KATILMAYAN VEKİLLER AÇIKLANSIN'

AYH, Cumhuriyet Meclis Genel Kurullarına katılmayan milletvekillerine yaptırım uygulanması ve mevcut bölgesel seçim sisteminden vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

A+A-Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH), Cumhuriyet Meclis Genel Kurullarına katılmayan milletvekillerine yaptırım uygulanması ve mevcut bölgesel seçim sisteminden vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

AYH’den, “nisap sorunundan dolayı meclis oturumlarının ertelenmesi” konusunda yapılan yazılı açıklamada, “Meclis oturumlarına şu ya da bu sebepten katılamayan kendi özel işi, sosyal yaşamı vesilesi ile vakit bulmayan milletvekillerine bu ciddiyetten uzak tavırlar için yaptırım uygulanması gerekmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca Meclis Başkanı’ndan, meclis oturumlarına katılmayan milletvekillerinin açıklanması talep edildi. Açıklamada, KKTC’nin tek seçim bölgesi olarak ilan edilerek, vatandaşların tüm milletvekili adaylarına oy kullanabilmesi istendi ve “Böylelikle evrensel değerler ve standartlarla, sorumlu siyaset kültürünü geliştirebiliriz” denildi.


 

 

 

 

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler