1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS ÜYELERİNDEN YANIT
MECLİS ÜYELERİNDEN YANIT

MECLİS ÜYELERİNDEN YANIT

CTP ve TDP’li LTB Meclis üyeleri LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na yanıt verdi. Açıklamada, Bulutoğluları’nın “Her zaman olduğu gibi kaos yaratarak kendi ayıbını muhalefetin üzerine atmaya çalıştığı, yaratılan bu kaostan fayda s

A+A-

 

 

CTP ve TDP’li LTB Meclis üyeleri LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na yanıt verdi.

 

Açıklamada, Bulutoğluları’nın “Her zaman olduğu gibi kaos yaratarak kendi ayıbını muhalefetin üzerine atmaya çalıştığı, yaratılan bu kaostan fayda sağlamaya çalışan bazı kişilerin yalancı şahitliğine başvurduğu” savunuldu.

 

CTP ve TDP’li üyelerin  açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

OY ORANINI YÜKSELTMEK POPÜLİST POLİTİKALARLA ÇOK KOLAY

ZOR OLAN TÜM POPÜLİZME KARŞI HAK VE ADALETİ SAVUNMAKTIR

 

“13 Ocak 2012 tarihli Lefkoşa Türk Belediyesi meclis toplantısı sonrası LTB bünyesinde daimi işçi kadrolarının oluşturulmasıyla ilgili CTP-BG ve TDP’li 9 meclis üyesinin açıklamasından sonra LTB başkanı Cemal Bulutoğluları her zamanki inkar, yalanlama ve karalama üslubuyla anında cevap vermiştir. Her zaman olduğu gibi kaos yaratarak kendi ayıbını muhalefetin üzerine atmaya çalışmış ve belli ki yaratılan bu kaostan fayda sağlamaya çalışan bazı kişilerin de yalancı şahitliğine başvurmuştur.

 

Hatırlanacağı gibi CTP-BG ve TDP’li meclis üyelerinin iddiası toplu iş sözleşmesi kapsamına alınacak 136 kişilik listenin meclis üyelerine dağıtılmamış olmasına rağmen, meclis üyelerinden kimler olduğu meçhul bu 136 kişinin onayını almaya çalışması ayrıca toplantı sırasında ağza alınmayacak küfürlerle meclis üyelerinin iradelerini onları korkutarak baskı altına almaya çalışmasıydı. CTP-BG ve TDP’li meclis üyeleri bu antidemokratik durumu kamuoyu ile de paylaşınca Başkan Bulutoğluları bu üyelerin hayal gördüğünü, kadrolanacak listenin meclis ile paylaşıldığını, bu üyelerinin tek amacının kendisini yıpratmak ve oy oranlarını artırmak olduğunu açıklamıştı. Ardından Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Savaş Bozat da talihsiz bir açıklama olarak gördüğümüz bir destek mesajı yayınlamıştır.

 

Sayın Cemal Bulutoğluları, UBP’li DP’li meclis üyeleri ve bazı sendikacılara belirtmek isteriz ki; iddia ettiğiniz gibi bizler oy oranımızı artırmak amacında olsaydık sizler gibi popülist yaklaşımlarla insanlara umut dağıtır, kamu kaynaklarını fütursuzca bazı çıkar çevrelerine peşkeş çeker, insanların alın terini onları baskı altına almak ve istediğimiz yönde davranmalarını sağlamak için sizin yaptığınız gibi kılıç gibi kullanırdık. Oysa bizler sizin popülist politikalarınıza bizlere karşı yaptığınız her türlü tehdit ve hakarete rağmen karşı durmayı, insanları kendi çıkarlarınız uğruna oyuncak gibi oynamanızı engellemeyi ve yarattığınız kirli düzende sizi hak ve adalet noktasında tutabilmeyi seçtik.

 

Endişelerimizde ne kadar haklı olduğumuzu bizlerden sır gibi saklanan fakat bir yerel gazetenin sayfalarından gördüğümüz 136 kişilik kadro listesini gördükten sonra daha iyi anladık (ki bu gazetede de liste 131 kişi olarak yayınlanmıştır. 5 kişilik eksik de ayrıca manidardır). İşe başlama tarihi birçoğundan çok daha eski olan personelin bu listenin dışında bırakılmış olması, memur görevi yapan fakat işçi kadrolarından yararlandırılmak istenen 30’un üzerinde kişinin bu listelerde olması, listelerin bizlerden saklanmasının nedenini açıkça ortaya koymaktadır. Cemal Bulutoğlularını, sessiz kalarak bu haksızlığa göz yuman UBP ve DP’li meclis üyelerini , açıklanmasını istediğimiz liste ve şeffaflık politikasıyla emekçilere verdiğimiz desteğin farkında bile olamayan veya açıklayamadığımız nedenlerle bunları görmezden gelen, bu  günden sonra kendilerine yapılacak haksızlıklarda yine omuz omuza çalışacağımız yetkili sendikaçı arkadaşlarımızın bu gerçeği görebilmesini ve bu tutumlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

 

Bizi hayal görmekle, yalan söylemekle suçlayanlara, ayrıca; kadro listelerinin bizlerle paylaşıldığını iddia edenlere de Meclis toplantılarının kayıtlarının tutulduğunu hatırlatmak isteriz. Bu kayıtların elimizde olduğunu ve bu beyanatları verenlerin açıklamalarını 3 gün içerisinde tekzip etmemesi durumunda görüntüleri kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler