1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS TOPLANDI
MECLİS TOPLANDI

MECLİS TOPLANDI

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, çok yoğun bir gündemle yasama ve denetim görevlerini birlikte yerine getirmek için bugün saat 11.00’de toplandı.

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, çok yoğun bir gündemle yasama ve denetim görevlerini birlikte yerine getirmek için bugün saat 11.00’de toplandı.

En son 1 Mart Pazartesi toplanan genel kurulun bugünkü gündeminde “Gecikmiş ‘Sosyal Güvenlik’ Prim Borçları ve Gecikme Zamlarının Ödeme Planı İle İlgili Kuralların Düzenlenmesine İlişkin” ve “Gecikmiş ‘Sosyal Sigorta’ Prim Borçları ve Gecikme Zamlarının Ödeme Planı İle İlgili Kuralların Düzenlenmesine” İlişkin Yasa Gücünde Kararnameler var. Kurul ayıca Bayrak Radyo Televizyon Kurumu 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı ile Çukurova Üniversitesi’nin KKTC’de Kampus Kurmasına İlişkin Çerçeve Protokolü’nün Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı’nı ele alacak.

Genel Kurul, “Yurttaşların KKTC Cumhuriyet Meclisi’ne Dilekçeyle Başvurmaları ve Dilekçelerin İncelenmesi ile Karara Bağlanmasını Düzenleyen Yasanın 6’ncı maddesi uyarınca, Dilekçe Komitesi’nin 20 Şubat 2012 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı kararları gösteren cetveli” de görüşecek.

Birleştirilmiş Motorlu Araçlarla Yolcu ve Eşya Taşınması (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Yabancıların Çalışma İzinleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı da ele alacak Genel Kurul’un gündeminde, Sayıştay Raporlarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (Özel) Komitenin; “KKTC Hentbol Federasyonu Adına, KKTC Merkez Bankası Tarafından Çıkarılan Devlet Çeklerinin Hentbol Federasyonu Hesabına Yatırılmaması”, “KKTC Hentbol Federasyonu Adına Gümrüksüz İthal Edilen Kupa, Madalya ve Şiltlerin Özilkem Ltd. Tarafından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına Satışının Yapılması”, “Güzelyurt Belediyesi 2006 -2009 Mali Yılları”, “Lefkoşa Kaymakamlığı 2007 -2010 Mali Yılları ile İskele Kaymakamlığı ile Mehmetcik Bucağı 2007-2010 Mali Yıllarına Ait Gelir Hesapları” Sayıştay Denetim Raporları bulunuyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler