1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS TATİLE, KOMİTELER RAFA!
MECLİS TATİLE,  KOMİTELER RAFA!

MECLİS TATİLE, KOMİTELER RAFA!

Meclis tatili öncesinde ‘uzlaşı’ ile özel komitelerin çalışması kararına karşın, bir tek çağrı yapılmadı… Ne çok tartışılan Meclis İç Tüzüğü, ne Siyasi Partiler Yasası, ne de Seçim ve Halk oylaması Yasası için adım atıldı… C

A+A-

 

 

Meclis tatili öncesinde ‘uzlaşı’ ile özel komitelerin çalışması kararına karşın, bir tek çağrı yapılmadı… Ne çok tartışılan Meclis İç Tüzüğü, ne Siyasi Partiler Yasası, ne de Seçim ve Halk oylaması Yasası için adım atıldı…

  

Cumhuriyet Meclisi İç Tüzüğü başta olmak üzere, Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halkoylaması Yasası’ndaki değişiklikleri hazırlamak ve görüşmek amacıyla kurulan ‘Özel Komiteler’ çalışmadı, Meclis tatili boyunca tek bir adım atılmadı.

Meclis tatil, öncesinde ‘uzlaşı’ ile özel komitelerin çalışması kararına karşın, bir tek çağrı yapılmadı, ne çok tartışılan Meclis İç Tüzüğü, ne de Seçim ve Halk oylaması Yasası için çalışma yapıldı.

Bu önemli yasalar görüşüldükten sonra gündeme gelmesi planlanan Anayasa Değişikliği de raflarda kaldı.

Cumhuriyet Meclisi İçtüzüğü’nü Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (Ad-hoc) Komite Başkanı, UBP Milletvekili Mehmet Tancer ve Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halkoylaması Yasası’ndaki değişiklikleri hazırlamak ve görüşmek amacıyla kurulan komite başkanı, UBP Milletvekili İlkay Kamil’e ulaşılamadı, Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Yektaoğlu, UBP’nin yasama yılında olduğu gibi tatil süresince de Meclis’i çalıştırmadığını açıkladı. Yektaoğlu, AB Uyum Yasaları’nı görüşmek için oluşturulan özel komite ve Sayıştay Raporları’nı görüşmek üzere oluşturulan komite dışında hiçbir komitenin çalışmadığını ifade etti.

 


 

ADEM: “BİR TEK TOPLANMA ÇAĞRISI YAPILMADI”

 

KKTC Anayasası, Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halk oylaması Yasası değişikliklerini hazırlamak ve görüşmek üzere oluşturulan geçici, özel komitenin Başkan Vekili, CTP Milletvekili Sonay Adem, Meclis tatili boyunca bir tek toplanma çağrısı yapılmadığını belirtti.

UBP’nin Meclis Denetimi’nden kaçtığını ifade eden Adem, Meclis’in Denetim günlerinde hiçbir UBP’li bakan ve milletvekilinin Genel Kurul’da bulunmadığını anımsattı, yaklaşık 3 yıldır cevaplandırılmayan sorusuna dikkat çekti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler