1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS PEMBEYE BÜRÜNDÜ
MECLİS  PEMBEYE BÜRÜNDÜ

MECLİS PEMBEYE BÜRÜNDÜ

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, meme kanserinde farkındalık yaratmak ve kansere dikkat çekmek amacıyla Cumhuriyet Meclisi önünde balon uçurma etkinliği düzenledi. “Meme Kanserinde Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinli

A+A-

 

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, meme kanserinde farkındalık yaratmak ve kansere dikkat çekmek amacıyla Cumhuriyet Meclisi önünde balon uçurma etkinliği düzenledi.

“Meme Kanserinde Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte, pembe balonlar uçuruldu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da etkinliğe katılarak destek verdi, gökyüzüne pembe balonlar bıraktı ve meme kanserinde erken tanı ve teşhisin önemine dikkat çekti.

Etkinliğe Meclis Başkanı Hasan Bozer, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu ve milletvekilleri de destek verdi.

Dernek üyeleri “Kanserden Değil Geç Kalmaktan Kork”, “Meme Kanseri Rutin Kontrollerle Önlenebilir”, “Devlet dernek halk el ele, kanser sana güle güle” yazılı pankartlar taşıdılar. Etkinliğe ilkokul öğrencileri de katıldı.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, meme kanserinde farkındalık ayının dünyada pembe balonlarla ülkelerin parlamentolarında ön plana çıkarıldığını, bu kapsamda kendilerine destek veren Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, bakan ve milletvekillerine teşekkür etti.

Kocaismail, kanserin durmadığına, çok küçük yaşlara indiğine ve her gün yeni vakaların yaşandığına dikkat çekerek, artık bu konuya el atılması gerektiğini, Meclis’ten bunu beklediklerini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler