1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS NİSAP SORUNUNU AŞTI
MECLİS NİSAP SORUNUNU AŞTI

MECLİS NİSAP SORUNUNU AŞTI

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Pazartesi günü nisap sorunu nedeniyle ertelediği toplantısı için bugün saat 11.00’de toplandı

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Pazartesi günü nisap sorunu nedeniyle ertelediği toplantısı için bugün saat 11.00’de toplandı.

Toplantıda ilk olarak Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Ankara’da yapılacak anma programına DP Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş ve UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre’nin katılmasına ilişkin karar onaylandı.

Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesi oya sunulurken ilk sözü, aleyhte, CTP Gazimağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer aldı.

Toplantının özel gündeminde “Belediyelerin Kuruluş ve Binalarına Ait Elektrik Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yasa Gücünde Kararname”, “KKTC ile Türkiye Arasında KKTC’nin Su İhtiyacının Karşılanmasına İlişkin Hükümetlerarası Çerçeve Antlaşmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı”; “Süt Endüstrisi Kurumu 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı” ve “Genel Tarım Sigortası Fonu 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı” yer alıyor.

Toplantıda ayrıca; Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasa Önerisi, Birleştirilmiş Askerlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı ve Polis Örgütü (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın da görüşülmesi bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler