1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS 'KIBRIS SORUNU' GÜNDEMİ İLE TOPLANACAK
MECLİS KIBRIS SORUNU GÜNDEMİ İLE TOPLANACAK

MECLİS 'KIBRIS SORUNU' GÜNDEMİ İLE TOPLANACAK

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Kıbrıs konusunda gelinen son aşamayı 7 Haziran Perşembe gerçekleştirilecek genel görüşmede ele alacak.

A+A-

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Kıbrıs konusunda gelinen son aşamayı 7 Haziran Perşembe gerçekleştirilecek genel görüşmede ele alacak.

CTP Meclis Grubu’na bağlı milletvekillerinin sunduğu genel görüşme talebi, bugünkü genel kurulda oylandı. Oy birliğiyle kabul edilen genel görüşme, 7 Haziran’daki genel kurulun ikinci bölümünde gerçekleşecek.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısının onaya sunuş bölümünde, Siyasal Partiler Yasası ve Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nı değiştirmek üzere kurulan özel komitenin, Anayasa değişikliğini de ele almak üzere yeniden oluşturulması ve üye sayısının artırılmasını onayladı. Üye sayısı 5’den 9’a çıkan komitede UBP’den İlkay Kamil, Zorlu Töre ve Necdet Numan; CTP’den Sonay Adem, Ömer Kalyoncu; TDP’den Mehmet Çakıcı, DP’den Serdar Denktaş, ÖRP’den Turgay Avcı ve DGP’den Tahsim Ertuğruloğlu yer alacak.

Genel kurul ayrıca Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nin, Meclis İç Tüzüğü’nü görüşecek geçici Ad-hoc komite olarak görevlendirilmesini ve üye sayısının 5’den 9’a yükseltilmesini oy çokluğuyla kabul etti. Komitede, UBP grubundan Mehmet Tancer, Ejder Aslanbaba, Ali Rıza Usluer; CTP Grubu’ndan Kadri Fellahoğlu, Salih İzbul; TDP’den Mehmet Çakıcı, ÖRP’den Turgay Avcı, DGP’den Tahsin Ertuğruloğlu görev yapacak. Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş ise kendi talebi ile bu komitede görev almayacak.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu daha sonra Turizm Endüstrisi Teşvik (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Gemilerle İlgili Harçlar ve Ücretler (Değişiklik) Yasa Tasarısı ve Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesini oylayıp, oy çokluğuyla kabul etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler