1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS GERGİN!
MECLİS GERGİN!

MECLİS GERGİN!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yasama görevini yerine getirmek için saat 11.20’de toplandı. Gündemde, Güvenlik Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı ile Emniyet Keme

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yasama görevini yerine getirmek için saat 11.20’de toplandı.

Gündemde, Güvenlik Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı ile Emniyet Kemeri Yasa Tasarısı bulunuyor.

Genel Kurul ayrıca Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nin, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği İçin Önerilen Adayların Değerlendirilmesine İlişkin Raporu ele alacak.

Görüşme sırasında söz alan muhalif milletvekilleri, ivedilik istenen yasalarla ilgili yeterli bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, hükümeti eleştirdi. Karşılıklı konuşmalarla şeklinde gerçekleşen tartışmalar zaman zaman sertleşti.

Çalışma bakanı Şerife Ünverdi’nin yakınlarına bakanlıkta iş yaptırdığı iddiaları CTP ve UBP vekilleri arasında tartışmaya neden oldu.

Mecliste, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun eğitim bakanlığı dönenimde Türkiye yetkililerine gönderdiği mektup da gerginliğe neden oldu. Mecliste konuşan CTP Milletvekilli Ferdi Sabit Soyer, “ Kibarlar Meclisi! Çavuşoğlu öğrencilerimizi Türkiye’ye şikayet edince, “Yüreğimiz içindi daha nazik olmanızı rica ediyoruz” mu diyeceğiz” dedi.

 

 

 

Bu haber toplam 670 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler