1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK
MECLİS GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK

MECLİS GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yarın yasama görevini yerine getirmek için toplanacak.

A+A-

 

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yarın yasama görevini yerine getirmek için toplanacak. Genel Kurul’un saat 10.00’da başlaması beklenen toplantısında, “Hayvan Refahı Yasa Tasarısı ile  Sayıştay Raporları” bulunuyor.

“Hayvan Refahı Yasa Tasarısı”, hayvanların biyolojik ihtiyaçlarının karşılanması, kötü muamele ve gereksiz ıstıraptan korunması gibi hayvanlarla ilgili kurallar ile hayvanların genel bakımından sorumlu insanların görev yetki ve sorumluluklarının belirlenmesini içeriyor.

Sayıştay Raporlarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (Özel) Komite’den gelen ve görüşülecek olan raporlar da şunlar:

“Esentepe Belediyesi 1994-1997 Mali Yılları Sayıştay Denetim Raporu; Lapta Belediyesi’nin 1996 Mali Yılı Sayıştay Denetim Raporu; Muhaceret Dairesi’nin 1997 Yılı Sayıştay Denetim Raporu; New York ve Washington Temsilcilikleri 1997-1998 Mali Yıllarına Ait Sayıştay Denetim Raporu; Haydarpaşa Ticaret Lisesi Döner Sermayesi 2007 Yılı Genel Denetim Raporu; Konut Fonunun 2006 Mali Yılı ile 1.1.2007 Tarihleri ve Konut Edindirme İdaresinin 9.7.2007-31.12.2007 Tarihleri Arasındaki Döneme Ait Kesin Hesap Denetim Raporu.”

Genel Kurul ayrıca, Vakıflar İdaresi ile ilgili 7; Gümrük ve Rüsumat Dairesi ile ilgili 6 ve Atatürk Meslek Lisesi ile ilgili de iki Sayıştay Raporu’nu ele alacak.

 

 

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler