1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Meclis ERTELENDİ
Meclis ERTELENDİ

Meclis ERTELENDİ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugün yapması gereken toplantısı, 29 Aralık Pazartesi gününe ertelendi.

A+A-

Meclis Çalışanları Sendikası (Mec-Sen), bugün Cumhuriyet Meclisi’nde 3 saatlik grev yaptı.

Mec-Sen Başkanı Veli Antaş, grevin; CTP-BG Milletvekili Biray Hamzaoğulları’nın “Meclis çalışanları hakkında aşağılayıcı ve hakarete varan sözler” sarf ettiği “talihsiz” bir açıklamasından dolayı yapıldığını ifade etti.

Hamzaoğulları’nın basın açıklamasında, “Meclis çalışanlarının kahvehane düzeninde ve disiplinsiz” olduğunu iddia ettiğini ifade eden Antaş, Meclis çalışanlarının, hükümette veya Meclis Başkanlığı’nda kimin olduğu fark etmeksizin her dönem, farklı görüşlerdeki siyasetçilerle çalışma olgunluğuna sahip olduğunu ve görevlerinin gereklerini özveri ile yerine getirdiğini kaydetti.

Antaş, CTP-BG Milletvekili Biray Hamzaoğulları’nı Meclis çalışanlarından özür dilemeye, Meclis Başkanı’nı ise özverili personeline sahip çıkarak basına ve kamuoyuna açıklama yapmaya çağırdı.

---------------------------------------------------

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugün yapması gereken toplantısı, 29 Aralık Pazartesi gününe ertelendi.

Meclis’ten alınan bilgiye göre, bugün yapılması beklenen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısı, Meclis Çalışanları Sendikası’nın (MEC-SEN) dolayısıyla yapılamadı.

MEC-SEN’in 10.00-13.00 saatleri arasında uyguladığı grev dolayısıyla ertelenen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısı bir sonraki birleşimini 29 Aralık Pazartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirecek.

(TAK)

Bu haber toplam 1167 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler