1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS ÇALIŞANI HASTANEYE KALDIRILDI
MECLİS ÇALIŞANI HASTANEYE KALDIRILDI

MECLİS ÇALIŞANI HASTANEYE KALDIRILDI

Mec-sen, "Meclis personelinin ağır koşullarda çalıştırıldığını bir kez daha ortaya koyduğunu" savundu.

A+A-

 

 

 

Meclis Çalışanları Sendikası (Mec - Sen), dün gece geç saatlere kadar devam eden Melis Genel Kurulu çalışmalarında stenograf olarak görev yapan bir kamu görevlisinin fenalaşarak hastaneye kaldırılmasının, “Meclis personelinin ağır koşullarda çalıştırıldığını bir kez daha ortaya koyduğunu” savundu.

 

Mec - Sen Yönetim Kurulu imzasıyla bugün yapılan yazılı açıklamada, fenalaşarak hastaneye kaldırılan personele gösterilen yakın ilgi ve müdahale soncu sağlık durumunun iyiye gittiğine işaret edildi. Açıklamada, başta stenografi bölümü olmak üzere Meclis’te yoğun çalışılan bölümlere yeterli sayıda kadrolu personel alınması istendi.

 

Açıklamada, rahatsızlanan personele gösterilen ilginin memnuniyet verici olmakla birlikte yaşananların Mec -Sen’in uzunca bir süredir dile getirdiği, “başta stenograflar olmak üzere Meclis’in bazı bölümlerindeki personel azlığının sıkıntılar yarattığı” görüşü yinelendi.

 

“Genel Kurul çalışmalarını aksatmamak için özveri gösteren, gerektiğinde sabaha kadar çalışan üyelerimiz, yönetim tarafından gereken tedbirler alınmadığı için ciddi bir stres altında çalışmak ve sağlık sorunlarıyla boğuşmak zorunda kalıyor” denilen açıklamada, “yönetimin, geçmişte yasa ve Hukuk Dairesi’nin verdiği görüşe aykırı olarak geçici stenograf almak yoluna gitmesi” eleştirildi.

 

Açıklamada, “Mec - Sen’in uyarısı üzerine bu yanlış uygulamadan vazgeçildiği” belirtilerek, şöyle denildi:

 

“Ancak sendikamız, dairemize kadrolu olarak personel alınmasını desteklemekte, hatta ısrarla talep etmektedir. Geçici personel alımı, yasal olmamasının yanı sıra sorunları çözmekten uzak, tamamen yönetime bağımlı, hiçbir hakkı olmayan bir çalışan grubu yaratacak, dairemizin çalışma sistemini de bozacaktır.”

 

Açıklamada; bu nedenle, stenograf bölümü başta olmak üzere ihtiyaç olan bölümlere ivedilikle kadrolu personel alınması talep edilerek, aksi halde çalışanların yaşayacağı sağlık sorunlarından yönetimin sorumlu tutulacağı kaydedildi.

 

Açıklamada, personel alınana kadar, yoğun çalışan bölümlerin çalışma koşullarının insani boyuta çekilmesi, uzun mesai saatlerinin ardından yeterli dinlenme süresinin verilmesi de istenilerek, Mec -Sen’in konunun takipçisi olacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler