1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİS BÜTÇE KOMİTESİ 3 TASARIYI ONAYLADI
MECLİS BÜTÇE KOMİTESİ 3 TASARIYI ONAYLADI

MECLİS BÜTÇE KOMİTESİ 3 TASARIYI ONAYLADI

Turizm Endüstrisi Teşvik ve Gemilerle ilgili Harçlar ve Ücretler (Değişiklik) Yasa Tasarıları ile TAK’ın 2012 Bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

A+A-Turizm Endüstrisi Teşvik ve Gemilerle ilgili Harçlar ve Ücretler (Değişiklik) Yasa Tasarıları ile TAK’ın 2012 Bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Turizm Endüstrisi Teşvik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı, Gemilerle İlgili Harçlar ve Ücretler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı ve Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK) 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı oyçokluğuyla onayladı.

Meclisten verilen bilgiye göre, UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan başkanlığında dün sabah toplanan komite, ilk olarak gündeminde ivedilikle bulunan “Korunmaya Muhtaç Turizm Bölgesi ilan edilen bölgelerde, tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması, güçlendirilmesi ve ekonominin lokomotif sektörü olan turizmin geliştirilmesi” amacıyla hazırlanan “Turizm Endüstrisi Teşvik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı görüşerek oyçokluğuyla kabul etti.

Ardından yine ivedi olarak yer alan “Gemilerle İlgili Harçlar ve Ücretler (Değişiklik) Yasa Tasarısı”na da oyçokluğuyla onay verdi. Bu tasarı da, “Turizm Endüstrisi Teşvik Yasası kuralları uyarınca Korunmaya Muhtaç Turizm Bölgesi ilan edilen bölgelerde yasa kuralları uyarınca verilecek her türlü hizmetin bahse konu bölgelerden sorumlu olacak bakanlıkça verileceği gerekçesiyle bu hizmetlerin karşılığında alınacak ücretlerin de bölgeden sorumlu bakanlık tarafından alınabilmesine olanak sağlamayı” amaçlıyor.

Komite bugünkü toplantısında ayrıca “Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK) 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı”nı da görüşerek oyçokluğu ile onayladı.

Komite toplantısına, Atasayan’la birlikte CTP Milletvekili Ömer S. Kalyoncu ile UBP Milletvekilleri Afet Özcafer ve Ahmet Zengin katıldı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler