1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MECLİS BİLGİLENDİRİLECEK'
MECLİS BİLGİLENDİRİLECEK

'MECLİS BİLGİLENDİRİLECEK'

"Petrol Dolum Tesisi"nin yeri ile ilgili tartışmalar devam ederken, Çevre Platformu, yarın saat 09.45’te Meclis’te olacak

A+A-

 

 

 

Aylardan beridir gündemden düşmeyen “Petrol Dolum Tesisi”nin yeri ile ilgili tartışmalar devam ederken, Çevre Platformu “Bilgilendirme Ziyaretleri”ne bir halka daha katarak yarın saat 09.45’te Meclis’te olacak. Platform, “Petrol Dolum Tesisi”nin yaratacağı sıkıntılar ve sakıncaları konusunda yetkilileri KKTC Meclis Başkanı’nı, Parti Gruplarını ve Milletvekillerini ziyaret ederek bilgilendirecek.

Meclis Başkanı ile tüm Milletvekillerine, içinde bulmak istedikleri birçok bilginin yer aldığı birer dosya sunacak olan Platform üyeleri, rozet ve kurdele de dağıtacak. Bu arada, Milletvekilleri, “Petrol Dolum Tesisi”ni işletecek özel şirketin, ülkemizin geleceğini etkileyecek faaliyetlerinin sakıncalarına dikkatleri çekilerek, göreve davet edilecek.

Bugüne kadar konuya yönelik olarak, biri “Anayasa”nın ihlali ile ilgili, diğeri de “ÇED Raporu” onayının iptali ilgili iki dava açmış bulunan “Platform”, önümüzdeki günlerde YİM’de de (Yüksek İdare Mahkemesi) başka davalar daha açma yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu konu ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde daha da haraketlilik yaşanacağı yönünde bilgiler da aktaran “Platform Eylem Komitesi Başkanı” Doğan Sahir “Ülkemizin geleceğini ve herkesi çok yakından ilgilendiren bu konu hakkında hiç kimse bilgisiz kalmamalı. Öyle görünüyor ki artık sokağa da taşacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 633 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler