1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAZBATA BORÇLARI BİRİKTİ
MAZBATA BORÇLARI BİRİKTİ

MAZBATA BORÇLARI BİRİKTİ

Mazbata borçları nedeni ile aylardır, Lefkoşa Merkezi cezaevinde bulunan 4 kişilik bir grup, dün itibarı ile ölüm orucu kararı aldı. Yemek yememe ve su içmeme kararı alan mazbata mağdurları orucun, istediklerini elde edene ve hükümet yetkililerinin verdik

A+A-

 

 

 

Mazbata borçları nedeni ile aylardır, Lefkoşa Merkezi cezaevinde bulunan 4 kişilik bir grup, dün itibarı ile ölüm orucu kararı aldı. Yemek yememe ve su içmeme kararı alan mazbata mağdurları orucun, istediklerini elde edene ve hükümet yetkililerinin verdikleri sözleri tutana kadar devam edeceğini belirtti.

 

Cezaevi Müdür Salahi Hoca, açlık grevinin 24 saati aşması ile bahsi geçen dört kişi, revirde kontrol altına alındığını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

 

 

Mazbata borçları nedeni ile aylardır, Lefkoşa Merkezi cezaevinde bulunan 4 kişilik bir grup, dün itibarı ile ölüm orucu kararı aldı. Yemek yememe ve su içmeme kararı alan mazbata mahkûmları orucun, istediklerini elde edene ve hükümet yetkililerinin verdikleri sözleri tutana kadar devam edeceğini yakın aile bireylerine bildirdi.

 

SALAHİ HOCA: “DURUM KONTROL ALTINDA”

Mazbata suçundan mahkûm olan dört kişinin, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde, açlık grevine gittiklerini belirten Lefkoşa Merkezi Cezaevi Müdür Salahi Hoca,  cezaevi tüzüğü gereği grevin üzerinden 24 saat geçmesi nedeni ile mahkûmların revire alındığını belirtti.

 Verilen yemekleri yemeyi ret eden mahkumların, sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Hoca, konunun ilgili bakanlık ve diğer kuruluşlara da rapor edildiği bilgisini verdi.

 

 


 

 

 “KURULTAY İLE BİRLİKTE VERİLEN SÖZLER UNUTULDU”

 

Kayınpederi ve dayısı da aynı suçtan hüküm giyen Mustafa Özdemir, konu ile ilgili YENİDÜZEN’e bilgi verdi.  

Hükümet yetkililerinin defalarca, mazbata mağdurlarını kurtaracakları ve yeniden borçlanma gibi yöntemler ile durumu düzeltecekleri sözleri verdiğini belirten Mustafa Özdemir, UBP Kurultayı’nın ortaya çıkması ile verilen sözlerin de unutulduğuna işaret etti.

 

 

“DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK”

Dünyanın hiçbir yerinde, mazbata konusu ile hapse atılan insanların var olmadığına işaret eden Özdemir, ülkede böyle bir durumun var olmasının ne demokrasiye, ne de insan haklarına sığmaz bir durum olduğunu ve bir an önce konunun düzeltilmesi gerektiğini savundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler