1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAVUNACILAR VE GIRAVATLILAR BİR ARADA
MAVUNACILAR VE GIRAVATLILAR BİR ARADA

MAVUNACILAR VE GIRAVATLILAR BİR ARADA

‘Ben Leymosunluyum’ Komitesi, bir ilke daha imza atıyor

A+A-

 

 

 

 

Daha önce Limasol’dan göç eden binlerce insanı 38 yıl aradan sonra Girne Boğaz Piknik Alanı’nda biraraya getiren ‘Ben Leymosunluyum’ komitesi, şimdi de ezeli rekabetleriyle bilinen Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı Limasol takımları yararına ‘Dostluk Balosu’ düzenliyor.

Komite’den verilen bilgiye göre, ‘Dostluk Balosu’ 29 Eylül Cumartesi akşamı Girne Malpas Hotel’de gerçekleştirilecek. Baloya, her iki kulübün eski yönetici ve futbolcuları, şimdiki yönetici ve futbolcuları, Limasol ve çevre köylerinde yaşayan aileler ile onların çocuk ve torunları katılacak. Limasollu olmasa da Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı’nın kuzeyde taraftarı olan ve iki kulübe destek vermek isteyenler de Balo’da yer alacak.

Baloda, tombala ve piyango çekilişi yapılacak, SOS Müzik Grubu sahne alacak ve sürpriz etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca, Doğan ve Ocak eski futbolcularıyla taraftarları anılarını anlatarak katılımcılara eski günleri anımsatacak. Baloda, yine Limasola özgü tatlı ve yiyecekler de sunulacak.

‘Ben Leymosunluyum’ komitesinden yapılan açıklamada, Balo’nun amacının, hem Limasolluları yeniden biraraya getirmek, hem de Limasolun iki güzide kulübü olan Doğan ve Ocak camialarına maddi destek vermek olduğu belirtildi.

Bütün kulüplerin ekonomik sorunlarla boğuştuğu bir ortamda, böylesi bir dayanışmanın önemine işaret edilen Komite açıklamasında, bütün Limasol ve çevre köylerinde yaşamış veya kuzeyde iki kulübümüzün taraftarı olmuş herkes Baloya katılmaya ve destek vermeye çağrıldı.

Doğan Türk Birliği ve Türk Ocağı Limasol takımları, Limasolda kuruldukları günden buyana hep ezeli rekabet içinde olmuş, ancak dosluklarına da hiçbir zaman gölge düşürülememişti. Buna rağmen, iki camia bugüne kadar hiçbir zaman ortak bir balo veya etkinlikte biraraya gelmemişti. İlk kez iki camiayı biraraya getirecek olan ‘Dostluk Balosu’ iki kulübün taraftarları, Limasollular ve Girne Bölgesinde büyük heyecan yarattı. Balonun 50 Türk Lirası olan bilet satışlarına da başlandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 428 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler