1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Maunacılar alıştığı kulvarda
Maunacılar alıştığı kulvarda

Maunacılar alıştığı kulvarda

Kıbrıs Türk Futbol tarihinde kupa takımı olarak bilinen ve bu kupayı dört kez müzesine götüren “MAUNACILAR” olarak anılan Türk Ocağı Leymosun dün, Alsancak Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda karşılaştığı Lapta karşında 1-0 geriye düşmesine

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol tarihinde kupa takımı olarak bilinen ve bu kupayı dört kez müzesine götüren “MAUNACILAR” olarak anılan Türk Ocağı Leymosun dün, Alsancak Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda karşılaştığı Lapta karşında 1-0 geriye düşmesine rağmen, karşılaşmayı 2-1 kazanırken, alıştığı kulvarda yoluna devam etti.

Aslında, bu sezon eski gücünden çok şey kaybetmiş ve üçüncü teknik adam ile yoluna devam eden Maunacular, ligde inişli çıkışlı bir grafik çizerken, bu galibiyet ile Federasyon Kupası’nda çeyrek finalde, kupanın favorilerinden, geçtiğimiz yılın lig şampiyonu Küçük Kaymaklı ile eşleşti.

Alsancak Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda yoğun bir yağmur ile en az hızı 130km. olan rüzgar mı, fırtına mı adına ne isterseniz deyin, balçık tarlası bir zeminde oynanan karşılaşmaya hızlı başlayan taraf ev sahibi konumundaki Lapta oldu.

Defans’ta Gökhan, İbrahim ve Mustafa Avcı ile yer alan yeşil-kırmızılılar orta sahada Hüseyin Haşimoğlu, Mithat, Mazowa Emanuel, Devrim, ve Kemal Göktaş ile hücumdaki Ahmet Coşkun ve Nana’yı topla buluşturmaya çalıştı.

Ne var ki, çamur deryasına dönen zeminde topu ileriye taşımak, kağnıyla yük taşımaktan beterdi. Aynı gerekçeyi Türk Ocağı Leymosun için de söylemek yanlış değildir diye düşünüyorum.

Lapta’ya göre, daha deneyimli bir kadroya sahip olan Türk Ocağı’nda Davut, Yunus, Süleyman defans kurgusunda yer alırken, Talat ve ele avuca sığmaz Sesay, Andrew, Nurcan ile Deniz orta sahada bırakın oyun kurmayı adeta ayakta kalma kavgası verdi.

İlk yarının golsüz sona ermesinin ardından daha da ağırlaşan zeminde başlayan ikinci yarıda oluşan hatalar golleri getirdi.

Bu hataların ilki aslında maçı o ana kadar iyi yöneten ve bu kötü hava koşullarına rağmen, kanımca yürekli bir karar ile maçın oynanmasına karar veren orta hakem Savaş Tilki’den geldi. Bu nedenle, karşılaşmayı oynatma kararı veren Savaş Tilki’yi kutlarım. Aslında, Tilki kanımca Kuzey Kıbrıs’ın en iyi ilk iki hakeminden birdir diyorum.

Ne var ki, karşılaşmanın 57’nci dakikasında basketbolda bile hücum faul olarak nitelenen bir pozisyonda, Nana’nın Süleyman’a yüklenip, birlikte yere düşmelerini penaltı olarak yorumlayan Tilki, TOL’un 1-0 geriye düşmesine neden oldu.

Aynı Tilki, maç 2-1 TOL lehine devam ederken, Lapta defansının Deniz’e yaptığı yüklenmeyi es geçti.

Neyse, 1-0 mağlup duruma düşen Türk Ocağı,  hücumda Nuri ile Murat Gertik’in iki dakikada attıkları iki golle maçı kazanırken, yanlış penaltı kararı veren Tilki’yi ipten aldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 760 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler