1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Masgaralık yapar'
Masgaralık yapar

'Masgaralık yapar'

Bu söz dün Meclis’te fenalaşan Meclis’in ele avuca sığmayan milletvekili Arif Albayrak için söylendi. Sürekli farklı açıklamaları ve eylemleri ile Meclis’te farkını ortaya koyan Albayrak, bir anda yere yığılınca, kimse hasta olduğuna i

A+A-

 

 

 

Bu söz dün Meclis’te fenalaşan Meclis’in ele avuca sığmayan milletvekili Arif Albayrak için söylendi.

Sürekli farklı açıklamaları ve eylemleri ile Meclis’te farkını ortaya koyan Albayrak, bir anda yere yığılınca, kimse hasta olduğuna inanmadı, “masgaralık” yapar yorumları milletvekilleri arasında fısıldandı.

Kimse Albayrak’ın gerçekten rahatsızlanabileceğine inanmadı. Çünkü o Meclis’in haşarı milletvekiliydi. Bu yüzden de Albayrak’ın yine eylemde olduğunu sananlar bile oldu. Ancak Albayrak yerden kalkamayınca durumun ciddiyeti kavrandı.

Neyse ki Albayrak kısa süreliğine korkulu dakikalar yaşattı, hastaneden gelen “iyi” haberleri ile herkesin içi rahatladı.

                                            


Çakıcı’nın bombası patladı…

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’ya dün sorduk, “Hatırlamıyoruz ama parti meclisinde Kıta Sahalığı Anlaşması’yla ilgili bir karar üretmediniz sanırım?” diye…

Çakıcı’nın cevabı, “Biz bunun hayır kararını MYK’da aldık. Sözlü olarak yaptık, resmi açıklama yapmadık. Çünkü bombayı anlaşma Meclis’e geldiğinde hayır diyerek patlatacaktık ancak CTP Meclis’ e gelmeden karar aldı” dedi.

Yani Çakıcı’nın “hayır bombası”, CTP’nin erken kararı ile elinde patlamış oldu.

 


Yektaoğlu, Bozer’i geçti…

Dün Meclis’te yeni dönem için başkanlık ve başkan yardımcılığı seçimi vardı. UBP, Hasan Bozer’i yeniden başkanlığa aday gösterirken, CTP de Yektaoğlu’nu başkan yardımcılığına aday gösterdi.

Oylama sonucunda ise ilginç tablo ortaya çıktı. Meclis’te çoğunluğu bulunan UBP’nin başkan adayı Bozer, 37 oy ile başkan seçilirken, başkan yardımcılığı için Yektaoğlu 40 oy alarak Bozer’in oy oranını geçti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler