1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MASA TENİSİ ŞÖLENİ
MASA TENİSİ ŞÖLENİ

MASA TENİSİ ŞÖLENİ

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından organize edilen ve ülkemizde yapılmasına karar verilen “Türkiye Yıldızlar En İyi 16’lar Şampiyonası” yapılan açılış töreni ve ilk gün müsabakaları ile başladı. Toplam iki gün sürecek şampiyonan

A+A-

 

 

 

Masa Tenisi’nde Türkiye En İyi 16’lar Şampiyonası Levent Koleji Spor Salonu’nda başladı

 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından organize edilen ve ülkemizde yapılmasına karar verilen “Türkiye Yıldızlar En İyi 16’lar Şampiyonası” yapılan açılış töreni ve ilk gün müsabakaları ile başladı.

Toplam iki gün sürecek şampiyonanın açılışı Levent Koleji Salonu’nda, Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Meclis eski Başkanı Vehbi Zeki Serter, KKTC Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Erhan Berksel, diğer federasyon başkanları, federasyon yönetim kurulu üyeleri, sporcular, hakemler ve yöneticilerin ve Masa Tenisi severlerin katılımıyla yapıldı.

Açılış seremonisinin ardından toplam 16 kız ve 16 erkek sporcunun mücadele ettiği ilk gün müsabakalarına geçildi.

Gün içerisinde yapılan karşılaşmalar sonucunda klasmanda ilk 8’e kalan sporcular şöyle:

Batuhan Uluçak (İstanbul), Efecan Okumuş (Yalova), İbrahim Gündüz (Yalova), İsmail Kuşoğlu (İzmir), Mustafa Arslan (İzmir), Ziver Gündüz (Yalova), Vehbi Zeki Serter ve Kerem Karaman (İstanbul).

Bugün Şampiyonluk mücadelesi verecek bu sporcuların dışında ise Onur Elbeyli (Bursa), Sertaç Savim (Kktc), İzzet Kararlı (KKTC), M. Furkan Çekli (İstanbul), Cemal Kara (KKTC), Ege Şahin (Yalova), Levent Boruç ise 9 ve 16’ncılık için mücadele edecek.

Türkiye Masatenisi Federasyonu ile yapılan anlaşma gereği klasman dışında bulunan erkek sporcularımız Celal Çorba ve Mehmet Tolun Kıran ve bayan sporcularımız Seniye ile Tülay Borahan da şampiyonada mücadele ederek tecrübe elde etti.

Daha önceki programa göre 3 gün süreceği belirtilen şampiyona, bugün yapılacak karşılaşmalarla tamamlanacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler