1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MASA TENİSÇİLERİNDEN BAŞARI
MASA TENİSÇİLERİNDEN BAŞARI

MASA TENİSÇİLERİNDEN BAŞARI

Türkiye Gençler Masa Tenisi Şampiyonası’nda mücadele eden KKTC Erkek Karması başarılarla döndü

A+A-

 

 

Türkiye Gençler Masa Tenisi Şampiyonası’nda mücadele eden KKTC Erkek Karması başarılarla döndü. Samsun’da gerçekleştirilen Türkiye Masa Tenisi Gençler Şampiyonası’na katılan Kuzey Kıbrıs Masa Tenisi Federasyonu erkek ve kız federasyon karmaları, takım ve ferdi müsabakalar sonucunda başarılı sonuçlar elde etmiştir.

 

ERKEK KARMASI TÜRKİYE 5’İNCİSİ

Samsun Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 4’üncü gurupta yer alan erkek karması Ankara Tarım Spor’u 3 – 1, Fenerbahçe’yi ise 3 – 0 yenerek gurubunda 1. olmuştur.

Çeyrek finalde ise Türkiye gençler şampiyonu olan Belediye Gençlik Spor (A) Takımı (Yalova) ile karşılaşan karmamız 3-0 mağlup olarak Türkiye 5.’si olmuştur.

 

FERDİ KARŞILAŞMALAR

Ferdi karşılaşmalarda ise karma sporcumuz Vehbi Zeki Serter Türkiye Gençler 3’üncüsü, Cemal Kara Türkiye Gençler 5’incisi ve İbrahim Pekdoğan ise Türkiye Gençler 9’uncusu olmuştur. Ayrıca Çift erkekler karşılaşmalarında ise İbrahim Pekdoğan – Cemal Kara ve Vehbi Zeki Serter – İzzet Kararlı çiftleri Türkiye 9’uncusu olmuştur.

Kız sporcularımız başarılı karşılaşmalar çıkarmalarına rağmen derececeye girememiştir.

Kuzey Kıbrıs Masa Tenisi Federasyonu Yönetimi’nin, Türkiye Masa Tenis Federasyonu ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda, elde etmiş olduğu daha fazla sporcu ile katılma hakkı uyarınca turnuvaya 8 erkek ve 4 kız sporcu ile katılan karmamızın başarılı olmasını sağlamıştır. 2011 yılında gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda takımlar derece elde edememişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler