1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MARKULLİ'NİN SÖZLERİNE TEPKİ
MARKULLİNİN SÖZLERİNE TEPKİ

MARKULLİ'NİN SÖZLERİNE TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı: Bölgenin kabadayısı ve şımarık çocuğu esasen Güney Kıbrıs Rum Yönetimidir

A+A-

 

 

Dışişleri Bakanlığı, Anavatan Türkiye’yi “bölge kabadayılığı” ile suçlayan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli’ye yanıt vererek, “Bölgenin kabadayısı ve şımarık çocuğu esasen Güney Kıbrıs Rum yönetimidir” dedi.

 

Dışişleri Bakanlığı, Markulli’nin, ABD’de bulunan Düşünce Kuruluşu Woodrow Wilson Merkezi’nde yaptığı konuşmayı değerlendiren bir açıklama yaptı.

 

Markulli’nin konuşmasında, başta Kıbrıs sorunu olmak üzere, adaya ilişkin gerçekleri bir kez daha çarpıttığı ve katılımcıları yanıltma çabası içerisine girdiği ifade edilen açıklamada, Markulli’nin, konuşmasında haddini fazlasıyla aşarak, Anavatan Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkına karşı olan samimiyetini sorgulama cüreti gösterdiği belirtildi.

 

Açıklamada, “Anlaşılan Markulli, hem Anavatan Türkiye ve Kıbrıs Türk halkı arasındaki varolan kopmaz bağları anlamakta zorluk çekmekte hem de Güney’deki halkın büyük bir çoğunluğunun esasen kendisini Yunanlı olarak gördüğü gerçeğini göz ardı etmektedir. Kıbrıs Türk halkı, işte bu yaklaşım ve zihniyet karşısında varlığını ve kimliğini ancak Anavatanı ile arasında var olan güçlü bağlar sayesinde koruyabileceğinin fazlasıyla bilincindedir” denildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 662 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler