1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Maraş’ın açılması ile Maraş’ta otel açılması aynı şey değil”
“Maraş’ın açılması ile Maraş’ta otel açılması aynı şey değil”

“Maraş’ın açılması ile Maraş’ta otel açılması aynı şey değil”

YKP’den cumhurbaşkanlığı seçimi ve Maraş konusunda açıklama

A+A-

 

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Yürütme Kurulu üyesi Murat Kanatlı, Maraş’ın açılmasının cumhurbaşkanlığı seçimine katılacak bazı adaylar tarafından yeniden gündeme getirildiğini söyleyerek, bu vaatlerin altının boş olduğunu savundu.

“Maraş açılsın” diyenlerin politikalarının tam olarak anlaşılmadığını ileri süren Kanatlı, “Açıklamalardan anladığımız kadarıyla Maraş’ın açılması ile Maraş’ta otel açılmasını aynı şey sananlar var. Maraş yalnızca sahilde görünen birkaç otel mi?” diye sordu.

Kanatlı, yazılı açıklamasında bu ve benzeri seçim vaatlerine kanılmamasını isteyerek halka ‘sandığa gitmeyin’ çağrısı yaptı.

Kanatlı, “YKP olarak, halkı bu ‘defakto’ duruma tepki göstermeye çağırıyoruz” dedi.

YKP olarak Maraş’a sadece finansal çıkar olarak bakmadıklarını, bu konuya insani değerlerle yaklaştıklarını vurgulayan Kanatlı şunları da ekledi:

“YKP 1994’de Gali Fikirler Demeti çerçevesinde gündeme gelen ve büyük oranda üzerinde uzlaşı sağlanan, ilk başta Maraş’ın telli bölgesinin, sonra da geri kalan kısmının rehabilitasyonuyla ilgili takvimin ve haritanın temel alınmasını, Mağusa’nın yeniden birleşmesinin önünün açılması için Kıbrıslı Rum mülk sahiplerinin geri dönüşlerini ve yeniden iskânını talep ediyor.”

(tak)

Bu haber toplam 1207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler