1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MALONEY 'EN İYİ 16' İÇERİSİNDE
MALONEY EN İYİ 16 İÇERİSİNDE

MALONEY 'EN İYİ 16' İÇERİSİNDE

Eliz Maloney, İngiltere’de yaş grubu içerisinde en iyi 16 sporcu grubu içerisinde yer aldı

A+A-

 

 

Eliz Maloney, İngiltere’de yaş grubu içerisinde en iyi 16 sporcu grubu içerisinde yer aldı. Ülkenin tenis seçmelerinin yapıldığı David Llyod Tenis Akademisi’nde yapılan “12 Yaş” Ulusal Tenis elemelerinde, Telsim ana sponsorluğunda yarışan Eliz Maloney, İngiltere’nin En İyi 16 tenisçisi arasına girmeyi başardı.

İngiltere Tenis Federasyonu’nun En İyi 16’yı belirlemek için yaptığı turnuvada Eliz Maloney, tüm maçlarını set vermeden final turnuvasında yer almayı başardı. Maloney, İngiliz rakibi Ellen Gale’i 6-0, 6-0’lık setlerle, daha sonrada Sırp’lı rakibi Aleksander Topalovic’i 6-1 ve 6-0’lık setlerle yenerek finale yükseldi.

İngiltere’de bir yılda sadece 3 kez yapılan ve önümüzdeki haftalarda da final maçının yapılacağı turnuvada Maloney, bir kez daha İngiltere’nin En İyi İlk 16’sı ile raket sallayacak. Maloney’in daha önce katıldığı bu turnuvalarda bir birinciliği, birde ikinciliği bulunuyor. Eliz Maloney aynı zamanda senede bir kez yapılan Masterler Turnuvası’nı kazanarak, İngiltere’de 10 Yaş kategorisinde “Büyük Britanya Şampiyonu” olmayı başarmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler