1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MALİYE BAKANI’NIN ARACI ÇALINTI DEĞİL'
MALİYE BAKANI’NIN ARACI ÇALINTI DEĞİL

'MALİYE BAKANI’NIN ARACI ÇALINTI DEĞİL'

Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, Maliye Bakanlığı’nın kullanımındaki MB 056 plakalı aracın çalıntı olmadığını açıkladı.

A+A-

 

 

Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, Maliye Bakanlığı’nın kullanımındaki MB 056 plakalı aracın çalıntı olmadığını açıkladı.

Çobanoğlu yazılı açıklamasında aracın ülkeye giriş süreciyle ilgili bilgiler verdi ve kimse tarafından aranmadığı için prosedür gereği yapılanları anlattı. Çobanoğlu, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne aktarılan aracın ihtiyaç nedeniyle Maliye Bakanlığı’nın kullanımına verildiğini; aracın çalıntı olduğuna dair İngiltere Metropolitan Polisi’nce herhangi bir ihbar ve bildirimde de bulunulmadığını kaydetti.

 

11 TEMMUZ 2011’DE GİRDİ... 3 AY KİMSE ARAMADI...

Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, MB 056 plakalı aracın 11 Temmuz 2011’de Türkiye’nin Taşucu Limanı’ndan, KKTC Girne Limanı’na Glen Hibbert isimli İngiltere vatandaşı yönetiminde girdiğini; aracın Girne Limanı’nda kaldığı yaklaşık 3 aylık süre boyunca kimse tarafından aranmadığını; gümrük işlemleri için herhangi bir talepte bulunan olmadığını kaydetti.

 

ARAÇ AÇIK ARTIRMAYA KONULDU, ALICI BULMADI

Aracın Girne Limanı’na girişini sağlayan Glen Hibber’in 15 Temmuz 2011’de Güney Kıbrıs’a geçtiğinin tespit edildiğini bildiren Çobanoğlu, aracın Devlet Emlak Malzeme Dairesi’ne aktarılmasıyla ilgili süreci şöyle anlattı:

 “37-83 sayılı Gümrük ve İstihsal Yasası uyarınca gümrükten aranmayan mallar sınıfına giren araç, KKTC Girne Limanı’nda beklediği 3 ayın sonunda Resmi Gazete’de açık artırma usulü ile satışa sunulmuş ancak alıcı bulamamıştır. Yasal süreç uyarınca araç Hazine Malı sınıfına girmesi dolayısıyla 26 Haziran 2012 tarihinde, Gümrük ve Rüsumat Dairesi’nden, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne aktarılmıştır. Daha sonra ihtiyaç nedeniyle araç, KKTC Maliye Bakanlığı’nın kullanımına verilmiştir.”

 

“ÇALINTI İHBARI YOK”

Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, “bugüne kadar, İngiltere Metropolitan Polisi’nce, KKTC Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ne aracın çalıntı olduğuna dair yapılmış herhangi bir ihbar ya da bildirim bulunmadığını” kaydederek, sürücü Glen Hibbert veya herhangi bir sigorta şirketinden de talep gelmediğini bildirdi.

Çobanoğlu, İngiltere Metropolitan Polisi ve ilgili kurumlarla sürekli temas halinde olduklarını da kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 805 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler