1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MALİYE BAKANI TATAR UÇMA SEVDALISI
MALİYE BAKANI TATAR UÇMA SEVDALISI

MALİYE BAKANI TATAR UÇMA SEVDALISI

“KKTC e-KKTC ile uçuşa geçti” “e-KKTC Başlıyor” çalıştayında konuşan Maliye Bakanı Tatar açıklamaları ile şaşırttı, , KKTC’nin uçacağını iddia etti. Maliye Bakanı Ersin Tatar da, yarın gazetelerin manşetlerinde mutsuzluk

A+A-

 

 

“KKTC e-KKTC ile uçuşa geçti”

 

 “e-KKTC Başlıyor” çalıştayında konuşan Maliye Bakanı Tatar açıklamaları ile şaşırttı, , KKTC’nin uçacağını iddia etti.
Maliye Bakanı Ersin Tatar da, yarın gazetelerin manşetlerinde mutsuzluk ve umutsuzluk yaratan haberler değil “KKTC e-KKTC ile uçuşa geçti” manşetleri görmek istediğini söyledi.
Tatar, medyaya seslenerek, son zamanlarda ülkede hep karamsar bir hava varmış gibi bir hava yansıtıldığını, bu yüzden KKTC’deki gelişmelerin de görünerek bunların manşete taşınıp vatandaşlara umut verilmesi gerektiğini kaydetti.
E-Devlet projesinin KKTC’nin ekonomik yönden gelişmesini de sağlayacağını, istihdamı artıracağını ifade eden Tatar, ülkenin vergilerle geliştiğini söyledi, o yüzden e-devletin vergi sistemini de düzen altına alacağına inanç belirtti.

ÜLKE "UÇACAK"

 

Tatar, projenin, KKTC’nin geleceği açısından çok önemli bir proje olduğuna vurgu yaparak, KKTC’nin gelişmesini kimsenin engelleyemeyeceğini, bu projelerle ülkenin gelişeceğini ve “uçacağını” kaydetti.
Medyanın da buna destek vermesini isteyen Tatar, e-devlet projesiyle ülkeye yatırımların yolunun da açılacağını ifade etti. KKTC’nin küçük bir ülke olduğunu ancak büyük bir bütçeye sahip olduğunu, bu kapsamda vergilerin büyük önem taşıdığını anlatan Tatar, gelirlerin artırılmasının önemine dikkat çekti.
Tatar, e-devlet projesinin tamamlanmasıyla çağdaş bir devlet olacaklarını, ekonominin gelişeceğini, güçleneceğini dile getirerek, Anavatan Türkiye’ye KKTC’nin her alanına yaptığı yatırım ve katkılara teşekkür etti.
Türksat’ın da KKTC’nin bütün kanallarını uyduya çıkardığını ve sesini tüm dünyaya duyurduğunu ifade eden Tatar, “Gelecek bilişimle gelecek, KKTC uçuyor” dedi.

TÜRKİYE’DE NE VARSA ADAYA !

 

Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Fırat da konuşmasında, “Türkiye’de ne varsa, Kıbrıs’ta da daha fazlası olacak” düşüncesiyle hareket ettiklerini söyledi.
KKTC için, Türkiye’deki e-devlet projesinden daha kapsamlı bir proje öngördüklerini belirten Fırat, hukuk ve idari süreci 2010’da başlayan süreç çerçevesinde Türkiye ile KKTC arasında bir dizi protokol imzalandığını ve çalışmaların 3 yıllık bir sürede tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti.
Fırat, bilişimin günümüz insanının günlük hayattaki vazgeçilmesi olduğuna işaret ederek, tüm sektörlerin içinde gelişen bilişimin tüm sektörleri besleyen bir duruma geldiğini söyledi.
Türkiye’deki tüm okullara hızlı Internet bağlantısı altyapısı oluşturduklarını, akıllı sınıflar kurduklarını kaydeden Fırat, e-devlet kapısının hizmete açıldığı Türkiye’nin Avrupa’nın ticari merkezi üssü olma yolunda önemli adımlar attıklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler