1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MALİ POLİS LTB'DE Mİ?
MALİ POLİS LTBDE Mİ?

MALİ POLİS LTB'DE Mİ?

Başsavcılığın, Sayıştay Raporu’nun ardından Lefkoşa Türk Belediyesi’yle ilgili konuyu polise devretmesinin ardında, geçtiğimiz hafta Mali Polis’in Sayıştaylık denetçileri ile birlikte belediye gittiği iddia edildi. Bu iddiayı resmi kayna

A+A-

 

 

 

Başsavcılığın, Sayıştay Raporu’nun ardından Lefkoşa Türk Belediyesi’yle ilgili konuyu polise devretmesinin ardında, geçtiğimiz hafta Mali Polis’in Sayıştaylık denetçileri ile birlikte belediye gittiği iddia edildi. Bu iddiayı resmi kaynaklar doğrulamadı.

Belediye kaynakları, geçtiğimiz hafta Perşembe gün Mali Polis’in kalabalık bir ekiple LTB Sarayı’na gittiğini, Başkan Cemal Bulutoğluları’nınsa soruları yanıtsız bırakacak belediyeyi terk ettiğini öne sürdü.

 

“MALİ POLİS LTB’DE…”

LTB'de meydana gelen olaylarla ilgili Başsavcılığın Sayıştay'ın Ara Rapor ve eklerini inceleyip konunun ‘İvedi’ olarak soruşturulması, gereğinin yapılması için aktarmasını ardından, Polis Mali Suçlarla Mücadele Amirliği devreye girdi.

 

“POLİS GİRDİ, BAŞKAN GİTTİ” İDDİASI

LTB Binası’na geçtiğimiz hafta Perşembe günü gittiği belirtilen Mali Polisler’in, Başkan Cemal Bulutoğluları’nın odasına girdiği, Başkan Bulutoğluları’nın ise binayı terk ettiği ileri sürüldü.

Cemal Bulutoğluları’nın Mali Polis’in sorularını cevaplamaktan kaçtığı da iddia edildi.

 

BAŞKAN YALANLADI

YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ise, ‘inceleme yapılıyor’ derken, Mali Polis’in belediye sarayına geldiği iddialarını yalanladı.

“Yok öyle bir şey, belediyeye gelmediler” diyen Başkan Bulutoğluları, önceki gün, tüm günü de Cumhuriyet Meclisi’nde geçirdi.

 

BULUTOĞLULARI MECLİS’TE BAŞBAKAN’I BEKLEDİ

Meclis Genel Kurulu toplantısının olduğu 4 Haziran Pazartesi gün, tüm gün Meclis’te olan Bulutoğluları, ‘Orada bekledik’ derken, herhangi bir açıklama da yapmadı.

Cemal Bulutoğluları’nın Meclis’te olduğu 4 Haziran Pazartesi günü Başbakan İrsen Küçük’ün ise, tüm gün Meclis Genel Kurulu’nda olduğu ve Başkan Bulutoğluları ile görüşmedi dikkatleri çekmişti.

 

DOSYA TEKRAR BAŞSAVCILIĞA GÖNDERİLECEK

Başsavcılığın yaklaşık iki hafta önce ‘meselenin ivedi  olarak soruşturulması ve gereğinin yapılması, keza tanzim edilecek dosyanın tekrar Başsavcılık'a gönderilmesi için konu Polis Genel Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Amirliği'ne aktarılmıştır" diyerek polise havale ettiği LTB’de soruşturma başladı.


“LEFKOŞA BELEDİYESİ 10 TANE FORD ARABAYI POLİSE NİYE BAĞIŞLADI?

TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları, geçtiğimiz gün Polis Yasası görüşülürken Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Lefkoşa Belediyesi 10 tane Ford arabayı Polise niye bağışladı?” derken, Mali Polisin şimdi Lefkoşa Belediyesi’ni nasıl soruşturacağını da merak ettiğini ifade etmişti.

Emiroğluları, bu tür yardımları almakla polisin töhmet altında bırakıldığı inancını da dile getirmişti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1115 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler