1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Malezya'da selden 106 bin kişi tahliye edildi
Malezyada selden 106 bin kişi tahliye edildi

Malezya'da selden 106 bin kişi tahliye edildi

Malezya'da uzun yıllardan beri görülen en şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı seller nedeniyle yaklaşık 106 bin kişinin tahliye edildiği bildirildi.

A+A-

Malezya'da uzun yıllardan beri görülen en şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı seller nedeniyle yaklaşık 106 bin kişinin tahliye edildiği bildirildi.

Başbakan Najib Razak, bugün yaptığı açıklamada ABD tatilini yarıda keserek ülkesine döneceğini duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Najib, "Selden etkilenen ülkeme dönerek durumu kendi gözlerimle görmek ve halkımın yanında olmak istiyorum. Dualarım, selden etkilenenler için" dedi.

Najib, tatil için gittiği ABD'de Başkan Barack Obama ile Hawai'de golf oynarken görüntülenmiş ve eleştirilere maruz kalmıştı.

YENİ YIL KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Kelantan, Terengganu, Pahang, Perak ve Perlis eyaletlerinde 106 bin kişi daha güvenli bölgelere gönderilirken ülke genelinde yapılması planlanan yeni yıl kutlamaları iptal edildi.

Perak Sultanı Nazrin Şah, camilerde bölgedeki durumun iyileşmesi için dualar edileceğini belirtti.

Kuala Lumpur Belediye Başkanı Ahmad Phesal Talib, itfaiye biriminin ve kurtarma ekiplerinin selden etkilenen bölgedekilere yardım etmek için hazır olduğunu söyledi.

Öte yandan, Pahang eyaletindeki milli parkta mahsur kalan çoğu turist yaklaşık 100 kişinin helikopter ve botlarla kurtarıldığı bildirildi.

Tropikal kuşakta yer alan Malezya, yağmur sezonunda sık sık sel felaketlere sahne oluyor.

(AA)

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler