1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Malezya uçağının enkazında 251 cesede ulaşıldı
Malezya uçağının enkazında 251 cesede ulaşıldı

Malezya uçağının enkazında 251 cesede ulaşıldı

Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken Perşembe günü Doğu Ukrayna'da düşen Malezya Havayolları uçağının enkazında şimdiye kadar 251 kişinin cesedine ulaşıldığı açıklandı.

A+A-


Yolculardan 251'inin cesetlerine ulaşıldı

Ukrayna Olağanüstü Haller Devlet Hizmeti (OHDH) kurumu, ülkenin doğusunda Rusya sınırına yakın bir bölgede düşen Malezya yolcu uçağının enkazında yapılan çalışmalarda 251 yolcunun cesedine ve cesetlere ait 66 parçaya ulaşıldığını duyurdu.

OHDH açıklamasında, enkazla ilgili çalışmaların 120 kilometre karelik bir alana genişletildiği belirtilerek, bugün sabah itibarıyla ulaşılan 251 cesedin Topez tren istasyonuna götürülerek vagonlara yüklendiği kaydedildi. Açıklamada, çalışmalarda görevli personel sayısının artırıldığı ve şu an 810 kişi ve 35 araçın arama faaliyetlerinde yer aldığı kaydedildi.

Malezya Havayolları'na ait Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan Boing-777 tipi yolcu uçağı, Ukrayna'nın doğusunda ordu ile ayrılıkçılar arasında çatışmaların yaşandığı bölgede 17 Temmuz 2014'te düşmüş, 298 yolcu ve mürettebattan kurtulan olmamıştı. ABD yönetimi, uçağın Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki bölgeden karadan havaya ateşlenen füzelerle düşürüldüğünü açıklarken, Rusya olayla ilgili sorumluluğun Ukrayna hükümetine ait olduğunu vurguluyor.

(AA)

Bu haber toplam 969 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler