1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MALAS’A, 'ÇİFTE HAYIR'
MALAS’A, ÇİFTE HAYIR

MALAS’A, 'ÇİFTE HAYIR'

AKEL’in Başkanlık seçimlerindeki adayı Stavros Malas’ın, adaylığının açıklanmasının ardından başlattığı seçim propagandaları çerçevesindeki işbirliği diyalogu çağrısına, DİKO ve KS EDEK’ten olumsuz yanıt geldiği bildirildi.

A+A- AKEL’in Başkanlık seçimlerindeki adayı Stavros Malas’ın, adaylığının açıklanmasının ardından başlattığı seçim propagandaları çerçevesindeki işbirliği diyalogu çağrısına, DİKO ve KS EDEK’ten olumsuz yanıt geldiği bildirildi.
Alithia gazetesi “Malas İki Hayır Aldı” başlığıyla aktardığı haberinde, DİKO ve KS EDEK’in Malas’ın diyalog çağrısına, Kıbrıs sorunu ve ekonomiyle ilgili aralarında bulunan büyük farklılıklar nedeniyle, “AKEL ile ittifak güç olamayacaklarını” belirttiklerini ve partilerin bu olumsuz yanıtının, Malas için “soğuk duş” etkisi yarattığını yazdı.
Öte yandan AKEL, seçim propagandaları çerçevesinde, en güçlü rakibi olan DİSİ’ye saldırmaya devam ediyor. Fileleftheros gazetesi, AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis’in, DİSİ’nin işbirliği yapmaya yöneldiği partilerle aralarındaki büyük farklılıkları gizlemeye çalıştığını söylediğini yazdı.
Habere göre Lukaidis, DİSİ’nin Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ödemeleri durdurma noktasına geldiği “yalanını” yayarak, sadece Rum Hükümeti’ni değil, Rum ekonomisini de yaraladığını söyledi.
Gazete, DİSİ’nin de Lukaidis’in bu söylemlerine, yaklaşık 4 buçuk yıldır iktidarda olan bir partinin “sorumsuzca muhalefet yaptığı” yanıtını verdiğini yazdı.

BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE YAKLAŞIK 550 BİN SEÇMEN OY KULLANACAK

Gazete, bir diğer haberinde de, 17 Şubat 2013’te yapılacak Başkanlık seçimlerinde yaklaşık 550 bin seçmenin oy kullanacağını yazdı.
Haberde, Başkanlık seçimleriyle ilgili hazırlıkların başladığı ve Yunanistan ile İngiltere’de de seçim sandığı kurulacağı belirtildi.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 613 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler