1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAKİNİST MUSTAFA ANILIYOR
MAKİNİST MUSTAFA ANILIYOR

MAKİNİST MUSTAFA ANILIYOR

23 yıl önce genç yaşta kaybettiğimiz Mustafa İzzigil ya da bilinen ismiyle “Makinist Mustafa” bugün Londra’daki mezarı başında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk futboluna yıllarca futbolcu, hakem, yönetici ve antrenör olarak hizmet vermiş ancak 23 yıl önce genç yaşta kaybettiğimiz Mustafa İzzigil ya da bilinen ismiyle “Makinist Mustafa” bugün Londra’daki mezarı başında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak.

Gençler Birliği, Küçük Kaymaklı, Girne Halk Evi ve Dikmen futbol takımlarında futbol oynayan, Dikmen’de antrenörlük ve yöneticilik yapan Mustafa İzzigil, yakalandığı kanser hastalığından kurtulamayarak 19 Kasım 1988 günü tedavi gördüğü Londra-İngiltere’de hayatını kaybetmişti. Özellikle Küçük Kaymaklı takımında lig şampiyonluğu dışında birçok kupa ve başarılara imza atan İzzigil, oynadığı dönemde Ergün Redif, Hişam Tarazi, Levent Ruso, Tahsin, Metin Özerem, Süleyman Göktaş, Ertan Aligüllü, Hasan Cimi, Süleyman Ulupınar ve daha birçok başarılı futbolcuyla aynı takımda görev almıştı. Mustafa İzzigil, futbolu bıraktıktan sonra bir süre hakemlik, antrenörlük ve yöneticilik görevlerinde de bulunmuştu.

 

Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler