1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAKAM ARACINA 39 BİN EURO!
MAKAM ARACINA 39 BİN EURO!

MAKAM ARACINA 39 BİN EURO!

İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a belediye bütçesinden 39 bin Euro’luk ikinci makam aracı İskele Belediyesi’ne alınan Mercedes marka makam aracı vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Yaklaşık 7 aylık bir süreçten geçen mak

A+A-

 

 

İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a belediye bütçesinden 39 bin Euro’luk ikinci makam aracı

 

İskele Belediyesi’ne alınan Mercedes marka makam aracı vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.  Yaklaşık 7 aylık bir süreçten geçen makam aracı alımı sonunda 38,650 Euro’ya Çarşamba gün yapıldı.

Vatandaşlar, belediye hizmetlerine harcanması gereken paranın mercedes marka araca yatırılmasına tepki göstererek, bir makam aracı varken ikincisine gerek olmadığını söyledi. İskele Belediye Başkanı Halil Orun ise, belediyeye sadece makam aracı almadıklarını, 4 araç daha aldıklarını ve meclis üyelerinin de bu karara onayı olduğunu belirtti.

Araç alımı ile ilgili sürenin uzamasından dolayı bazı belediye meclis üyelerinin kararı iptal etmek istemesine rağmen, son dönemde başkan ve 8 meclis üyesi ile yapılan belediye meclisi toplantısında karar yenilenerek, Çarşamba gün 38 Bin 650 Euro’ya mercedes marka araç İskele belediyesine alındı.

 

ORUN: “İSKELE HALKINI TEMSİL EDİYOR”

İskele Belediye Başkanı Halil Orun, bu aracın İskele halkının malı olduğunu ve İskele halkını temsil ettiğini söyledi. Orun bu aracın, kişiye ait olmadığını ve başkanlık koltuğunda bulunup İskele halkını temsil eden kişinin kullanımında olacağını, İskele halkına gerek dış temaslarda gerekse misafir ağırlamada kullanılacağını kaydetti. Orun, bu araçla birlikte belediye bünyesine hizmet amaçlı 4 araç daha alındığını ve araç alım işlerinin yapılan tüm diğer harcamalar gibi belediye meclisinde onaylanan bütçe ile yapıldığını belirtti.

 

“HER ŞEYE YETECEK KADAR BÜTÇE VAR”

 

Orun, belediyeye Mercedes alımının diğer hizmetlerle karşılaştırılmaması gerektiğini, belediye meclisinin bütçe görüşmelerinde giderlerini önceden hesaplayıp her şeye yetecek kadar bütçe ayırdığının ve bu kararları tüm belediye meclis üyeleri ile birlikte aldıklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler