1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAHKUMLARDAN 'BARIŞ'
MAHKUMLARDAN BARIŞ

MAHKUMLARDAN 'BARIŞ'

Merkezi Cezaevi’ndeki mahkumların kurduğu “Gündoğdu Tiyatrosu” ilk oyunu “Barış”ı bugün sahneledi. 10 mahkum oyuncunun rol aldığı ve Cezaevi’nde sahnelenen oyunu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, CTP Milletvekili Arif

A+A-

 

Merkezi Cezaevi’ndeki mahkumların kurduğu “Gündoğdu Tiyatrosu” ilk oyunu “Barış”ı bugün sahneledi.

10 mahkum oyuncunun rol aldığı ve Cezaevi’nde sahnelenen oyunu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, CTP Milletvekili Arif Albayrak, Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu, Merkezi Cezaevi Müdürü Salahi Hoca, tiyatro ve sanat dünyasından isimler izledi.

Cezaevinde kurgulanıp yazılan ve tiyatrocu İzel Seylani tarafından düzenlenen “Barış”, beğeni ile izlenirken İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Cezaevi’nde de bir yaşam olduğunu göstermek için sanatçıları da oyunu izlemeye davet ettiklerini söyledi.

Konukları cezaevinde öğle yemeğine de davet eden Bakan Çavuşoğlu, cezaevindeki koşulların iyileştirildiği konusunda iddialı olduklarını vurguladı.

Gerek beslenme, gerekse fiziki imkanlar bakımından iyileştirme sağlandığının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, şimdi mahkumların maneviyatını geliştirmek için çalıştıklarının altını çizdi.

CTP Milletvekili Albayrak da Çavuşoğlu’na “Yani ara sıra da güzel işler yapıyorsunuz” diyerek takıldı.

Oyunun ardından toplu fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler