1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mahkumlar, aileleri ile bayramlaştı
Mahkumlar, aileleri ile bayramlaştı

Mahkumlar, aileleri ile bayramlaştı

Merkezi Cezaevi’nde tutuklu ve mahkumlar, bayram nedeniyle aileleriyle bayramlaştı, hasret giderdi.

A+A-

Merkezi Cezaevi’nde tutuklu ve mahkumlar, bayram nedeniyle aileleriyle bayramlaştı, hasret giderdi.  Cezaevi’nde Ramazan Bayramı boyunca açıklanan program dahilinde, cezalarına ve isimlerinin baş harfinin dikkate alınacağı alfabetik sıraya göre açık görüş yapılacak.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bugün ve 19 Temmuz tarihindeki açık görüşler 09.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Bugün isminin baş harfi N’den Z’ye kadar olan ağır cezalılar 09.00’dan itibaren, isminin ilk harfi K’ye kadar olan hafif cezalılar da 13.00’den itibaren 3 saatlik görüşme yapabilecek.

Bayramın üçüncü günü olan 19 Temmuz’da ise isminin baş harfi M’den Z’ye olan hafif cezalılar 09.00’dan 12.00’ye açık görüş yaparken, hükümsüzler 13.00-16.00 saatleri arasında görüşme yapabilecek.

Cezaevleri Tüzüğü’nün 119 (5)’inci maddesi uyarınca tutuklu ve hükümlüler tarafından daha önce Cezaevi Müdürlüğü’ne bildirilmiş olan isimler olmak üzere, toplam 5 kişiyi aşmayacak şekilde ziyaret yapılabilecek.

Bir ziyaretçinin toplam görüşme süresi 3 saati aşmayacak. Ziyaretçilerin kendilerini tanıtıcı belge taşımaları ve götürülecek olan yiyeceklerin ziyaret esnasında tüketilebilecek şekilde olması gerekiyor.

(tak)

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler