1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAHALLELİ VE ESNAF AYAKLANDI
MAHALLELİ VE ESNAF AYAKLANDI

MAHALLELİ VE ESNAF AYAKLANDI

Lefkoşa Muzaffer Paşa Caddesi Sakinleri ve Esnafı, özel park yeri yapılacağı gerekçesiyle, Çetinkaya Spor Kulübü’nün eski antreman sahasının girişinin kapatılmasını protesto edecek

A+A-

 

 

Lefkoşa Muzaffer Paşa Caddesi Sakinleri ve Esnafı, özel park yeri yapılacağı gerekçesiyle, Çetinkaya Spor Kulübü’nün eski antreman sahasının girişinin kapatılmasını protesto edecek.

Salih Öztoprak imzasıyla gönderilen açıklama şyle;

 

Çetinkaya Spor Kulübü’nün eskiden antreman sahası olarak kullandığı alan, özel park yerlerinin çıkarları doğrultusunda kapatılmak isteniyor.

10 Mart Cumartesi öğleden sonra park yerinin girişini briketle ören ve daha sonra Lefkoşa Türk Belediyesi personeli olduğunu söyleyen iki kişi, buranın Eski Eserler Dairesi tarafından restore edileceğini, bu yüzden girişi kapattıklarını söyledi. Ancak yapılan araştırmada ne Eski Eserler Dairesi’nin, ne de Anıtlar Yüksek Kurulu’nun, bu doğrultuda herhangi bir kararı bulunmadığı öğrenildi. Şehir Planlama Dairesi’nin de bu konuda bir kararı bulunmuyor. Lefkoşa Belediyesi’nin yetkili organlarının da bu konuyla ilgili herhangi bir karar üretmediği saptandı. Nitekim 12 Mart Pazartesi günü öğleye kadar belediyeye telefonla yapılan başvurulara konuyla ilgili bilgimiz yok dendi. Mesai saati bitimine yakın ise otoparkın girişine, Eski Eserler Dairesi’nin yapacağı restorasyon nedeniyle duvar örüldüğü söylendi. Tüm bu kaos içerisinde mağdur olan, araçlarını park edecek yer bulamayan mahalleli ve müşteri kaybeden esnaf oldu.

Mahalle sakinleri ve esnaf olarak, yasadışı olarak kapatılan park yerimizin girişini açmak için demokratik ve hukuk savaşımı başlatacağımızı duyururuz. İlk olarak 19 Mart Pazartesi saat 15.30’da, bize destek veren mahalle sakinlerinin imzaları, örgüt ve partilerle birlikte kapının girişinde basın açıklaması yapıp eylem planımızı açıklayacağız.

Tüm basın mensuplarını, duyarlı mahalle halkını ve zor koşullara rağmen ayakta kalma mücadelesi veren esnafı desteğe bekleriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 683 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler