1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA'YI YAĞMUR TESLİM ALDI
MAĞUSAYI YAĞMUR TESLİM ALDI

MAĞUSA'YI YAĞMUR TESLİM ALDI

Gazimağusa’da öğle saatlerinde yağan sağanak etkili oldu. Şiddetli gök gürültüsüyle saat 13.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık bir saat süren şiddetli yağmur, bazı bölgelerde büyük su birikintilerine yol açtı, araçlar trafikte güçlükle ilerleyebil

A+A-

 

 

 

Gazimağusa’da öğle saatlerinde yağan sağanak etkili oldu.

Şiddetli gök gürültüsüyle saat 13.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık bir saat süren şiddetli yağmur, bazı bölgelerde büyük su birikintilerine yol açtı, araçlar trafikte güçlükle ilerleyebildi.

Yağış, en fazla, DAÜ’nün Lefkoşa yolu girişinde, Salamis anayolu üzerinde, eski sanayi bölgesinin arka kısmındaki ana yol ile The European Otel arkasındaki dönel kavşakta su birikintileri oluşturdu. Yer yer su birikintileri kaldırım seviyesine ulaştı. Yağış nedeniyle bir van aracın mahsur kaldığı gözlemlendi.

Yağışın etkisiyle Salamis anayolu üzerindeki bazı dükkanlara su girdi.
Yağışların etkisini azaltmasıyla birlikte Kaymakamlık, İtfaiye ve Belediye ekipleri su birikintileri oluşan bölgelere müdahale ederek su boşaltma çalışmalarına başladı.


MAĞUSA BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

 

 

GAZİMAĞUSA’DAKİ SU BİRİKİNTİLERİ 1 SAAT İÇİNDE DRENE EDİLDİ

 

Gazimağusa’yı 1 saati aşkın bir süre etkisi altına alan sağanak yağışın neden olduğu su birikintileri drenaj sistemi sayesinde 1 saat içinde boşaltıldı.

 

Sağanak yağışın yoğun olarak etkili olduğu ve Metroloji Dairesi’nden alınan bilgiye göre metrekareye 34.6 kilogram yağışın düştüğü Gazimağusa’da, yer yer meydana gelen su birikintileriyle ilgili Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne vatandaşların bildirdiği şikayetlere belediye ekipleri tarafından anında müdahale edildi.

 

Bahriyeli Sokak, Kardeşlik Sokak ve İsmet İnönü Bulvarı’nda  2 işyeri ve 1 apartmanın bodrumunda meydana gelen su baskınlarına kısa sürede müdahale edilirken, bu bölgelerde mevcut olan  drenaj sistemlerinin tam teşekkülü çalışması sayesinde su birikintileri 1 saat içinde tamamen drene edildi.

 

 

 

 

 

YAĞIŞLAR SÜRECEK

Alçak basınç sistemi ile genellikle üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altındaki bölgede, sağanak yağmur, yer yer ileriki günlerde de devam edecek.

Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre hava, yarından itibaren bir hafta süresince parçalı bulutlu geçecek. Çarşamba ve Cuma günleri öğle saatleri yer yer sağanak, 19 Mayıs Cumartesi günü yer yer sağanak veya gökgürültülü sağanak yağmurlu olacak.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimlerde 27 - 30 derece, sahillerde 23 - 26 derece dolaylarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve batı yönlerden orta kuvvette, hafta sonu yer yer kuvvetli esecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler