1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mağusalılar ‘hayalet havaalanını’ konuştu
Mağusalılar ‘hayalet havaalanını’ konuştu

Mağusalılar ‘hayalet havaalanını’ konuştu

Cumhuriyetçi Türk Partisi, 27 Aralık’ta 48’inci yılını geride bırakmaya hazırlanırken Kıbrıs Sorunu ve Parti Tarihi konularında İlçelerin düzenlediği kültürel etkinlikler devam ediyor.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi, 27 Aralık’ta 48’inci yılını geride bırakmaya hazırlanırken Kıbrıs Sorunu ve Parti Tarihi konularında İlçelerin düzenlediği kültürel etkinlikler devam ediyor. Mağusa İlçesi önceki gün Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle, Kanal Sim yapımı, “Bölünmüş Başkentin Hayalet Havaalanı” isimli belgesel gösterimi ile Mağusalıları buluşturdu.

 

Kıbrıslılar barışa ve güzelliklere layık

Gösterimin ardından belgeselin yönetmenliğini yapan Kanal Sim Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu ile söyleşi gerçekleştirildi. Belgeselde Avrupa’nın son bölünmüş başkenti Lefkoşa’da bulunan Lefkoşa Havaalanı’nın tarihçesi, eski fotoğraf ve videolar ile bir zamanlar havaalanında çalışan görevliler ve havaalanını kullanan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlar’ın röportajları yer aldı. Katılımcılar sohbetlerde Kıbrıs’ın bunu durumda olmayı hak etmediğini, Kıbrıslıların barışa ve güzelliklere layık olduklarını vurguladı. Etkinliğe bölgedeki sivil toplum örgütü temsilcileri yanı sıra parti yönetici ve üyeleri de katıldı.   

 

 

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler