1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mağusa’da yine silahlar konuştu
 Mağusa’da yine silahlar konuştu

Mağusa’da yine silahlar konuştu

Polis Memuru Orhan Demir’in evinden sirkat edilen tabanca ile adam öldürmeye teşebbüs edildi, 5 kişi tutuklandı

A+A-
  • • Goodnight Gece Kulübü’nde garson olarak çalışan O.K. isimli şahıs, kendisine tuzak kurduğu gerekçesiyle aracı ile yoldan geçen patronu K.T.Ö’ye ve araçta yolcu olarak bulunan E.C.G’ye öldürmek kasti ile 7 el ateş etti.

    • Müfettiş Muavini Faysal Güden, olayda kullanılan ve emare alınan tabanca üzerinde yapılan incelemede söz konusu tabancanın daha önceden Mağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Orhan Demir’in evinden sirkat edilen tabanca olduğunun anlaşıldığını açıkladı.

    • Zanlı O.K.’den tabanca ile ilgili izahat istendiğini söyleyen Müfettiş Muavini Güden, söz konusu tabancanın yaklaşık 1 hafta önce zanlı K.T.Ö tarafından kendisine zanlı M.D.’nin evinde Yaşar Ocak’ı öldürmek için verildiğini söyledi.


Gamze PİR BAYKUR

Mağusa önceki akşam 9 el silah sesi ile yankılandı. Goodnight Gece Kulübü’nde garson olarak çalışan O.K. isimli şahıs, kendisine tuzak kurduğu gerekçesiyle aracı ile yoldan geçen patronu K.T.Ö’ye ve araçta yolcu olarak bulunan E.C.G’ye öldürmek kasti ile 7 el ateş etti. Zanlı O.K.’nin tutuklanmasının ardından yapılan soruşturmada olayın boyutu değişerek aralarında K.T.Ö.’nin de bulunduğu 4 kişi daha tutuklandı. “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Adam öldürmek için gizli ittifak kurmak”, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde kullanma ve taşıma”, “Kasti hasar” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlamalarıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı O.K, K.T.Ö, E.C.G, A.A ve M.D. dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Toplam 9 el ateş etti...

Meselenin tahkikat sorumlusu Müfettiş Muavini Faysal Güden, Goodnight Gece Kulubünde garson olarak çalışan zanlı O.K.’nin 15 Ağustos Bulvarı üzerinde “Kaplan Market” önünde, ayni gece kulübünün işletmecisi olan zanlı K.T.Ö’nin kullanımında bulunan FS 050 plakalı araca ve araç içerisinde yolcu olarak bulunan zanlı E.C.G’ye kendisine tuzak kurduğu gerekçesiyle tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 9 mm çapındaki tabanca ile 7 el ateş ederek adam öldürmeye teşebbüs ettiğini açıkladı. Zanlı O.K.’nin polis ekiplerince Ak-Un isimli market önünde tespit edilerek tutuklanmak istediği sırada DM 420 plakalı araçtan inerek havaya 2 el ateş açtığını belirten Güden, zanlı O.K.’nin yaya olarak kaçtığını ancak polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklandığını söyledi.

Tabanca çalıntı çıktı...

Müfettiş Muavini Faysal Güden, olayda kullanılan ve emare alınan tabanca üzerinde yapılan incelemede söz konusu tabancanın daha önceden Mağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Orhan Demir’in evinden sirkat edilen tabanca olduğunun anlaşıldığını açıkladı.

Zanlı O.K.’den Yaşar Ocak’ı öldürmesi istendi...

Zanlı O.K.’den tabanca ile ilgili izahat istendiğini söyleyen Güden, söz konusu tabancanın yaklaşık 1 hafta önce zanlı K.T.Ö tarafından kendisine zanlı M.D.’nin evinde Yaşar Ocak’ı öldürmek için verildiğini söyledi. Ayni tarihte kendisinin de 15 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan bir çam ağacının altına yerleştirilerek Yaşar Ocak’ın oradan geçeceğini, geçtiği sırada ise Ocak’ı öldürmesinin istendiğini zanlının itiraf ettiğini açıkladı. Zanlı O.K.’nin “Adam öldürmek için gizli ittifak kurduklarının” itiraf etmesinin üzerine zanlı K.T.Ö. ile M.D.’nin tespit edilerek tutuklandıklarını belirten Güden, zanlı A.A.’nın ise zanlı O.K.’nin olaydan sonra kaçmak için kullandığı DM 420 plakalı araçta tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

8 adet boş kovan bulundu...

Olaydan sonra Kaplan Market önünde 7 adet, Ak-Un Market önünde ise 1 adet boş kovan bulunarak emare alındığını belirten Müfettiş Muavini Faysal Güden, tabanca üzerinde balistik inceleme ve parmak izi incelemeleri yapılacağını ifade etti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Güden, her 5 zanlının da 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacaklar...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı O.K., K.T.Ö.,  E.C.G., A.A., ve M.D.’nin tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1851 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler