1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA YAĞMUR SUYU DRENAJ ÇALIŞMASI...
MAĞUSA’DA YAĞMUR SUYU DRENAJ ÇALIŞMASI...

MAĞUSA’DA YAĞMUR SUYU DRENAJ ÇALIŞMASI...

Gazimağusa Belediyesi (GMB) Su Master Planı çerçevesinde farklı noktalarına yeni drenaj şebekesi inşa ediyor.

A+A- 

Gazimağusa Belediyesi (GMB) Su Master Planı çerçevesinde farklı noktalarına yeni drenaj şebekesi inşa ediyor.
Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sakarya, Çanakkale ve Dumlupınar Bölgeleri’ndeki drenaj altyapı çalışmasında yaklaşık 2 km’lik boru hattı döşenecek.
Gazimağusa’nın bütününü kapsayan yağmur suyu drenajlarına bağlı olarak Sakarya Bölgesi’nde Savaş Sokak, Hasan Barbaçolli Sokak ve Güven Sokak; Çanakkale Bölgesi’nde Küçüktepe Sokak, Büyüktepe Sokak ve Güveli Sokak ile Dumlupınar Bölgesi’nde Vatan Sokak ve Donanma Sokak’ta yağmur suyu kanallarının inşasına devam eden ekipler, aşırı yağışlardan olumsuz etkilenme riski olan bölgelere kalıcı çözüm getiriyor.
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp konuyla ilgili açıklamasında, kentin drenaj altyapısını sürekli geliştirdiklerini söyledi. Kayalp, yağış beklentisinin arttığı önümüzdeki aylara hazırlıklı olabilmek için özel bir çaba sarf ettiklerinin altını çizerek, hedeflerinin sıkıntısız bir kış geçirmek olduğunu vurguladı.
Daha önce yaptıkları ihtiyaç tespiti doğrultusunda çalışma başlattıklarını ve aşırı yağışlardan etkilenen noktalarda çalışmaları tamamlama aşamasına geldiklerini belirten Kayalp, Gazimağusa’nın bütününü kapsayan yağmur suyu drenaj inşa çalışmalarının programlı olarak devam edeceğini söyledi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler