1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA ‘TMT BİNASI’ KRİZİ
MAĞUSA’DA ‘TMT BİNASI’ KRİZİ

MAĞUSA’DA ‘TMT BİNASI’ KRİZİ

Gazimağusa TMT Mensupları Derneği’ne devlet tarafından tahsis edilen Mağusa’da Salamis Yolu üzerindeki binanın üçüncü bir şahsa kiralanması ile ilgili İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı araştırma başlattığını açıkladı. Bakanlığın İskan M

A+A-

 

 

Gazimağusa TMT Mensupları Derneği’ne tahsis edilen devlete ait bina önce özel bir şahsa, daha sonra aynı şahıs tarafından özel bir işletmeye kiralandı. Bakanlar Kurulu’nun tahsis iptali kararının ardından İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı araştırma başlattı.  Mağusa’nın en gözde yerindeki arazi, şu anda ‘Califorian’ın işletmesinde.

 

Osman KALFAOĞLU

 

Gazimağusa TMT Mensupları Derneği’ne devlet tarafından tahsis edilen Mağusa’da Salamis Yolu üzerindeki binanın üçüncü bir şahsa kiralanması ile ilgili İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı araştırma başlattığını açıkladı.

Bakanlığın İskan Müsteşarı Hasan İslamoğlu, YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, derneğin Gülseren Yolu girişi karşısında bulunan mülkün Califorian Restoran Bar’a devredildiğini, bunun karşılığında da kira alındığını ifade etti.

İslamoğlu, “Söz konusu bina devlet tarafından özel bir kişiye verilseydi, üçüncü bir şahsa kiralanması söz konusu olmazdı. Ancak dernekler ile ilgili mevzuat farklı olabilir. Bu konuda yasa ve tüzükleri inceliyoruz. Bakanlık gelen hafta bu konuyu açıklığa kavuşturacak” dedi ve konu ile ilgili gelen hafta başında bir karar alacaklarını söyledi.

Diğer taraftan 1996’dan beri Gazimağusa TMT Mensupları Derneği’nin izni ile binayı işleten iş insanı Batuhan Çaydamlı, ortada gayrı yasal bir durum varsa devletin neden 33 senedir sesini çıkartmadığını sorarak, birilerinin derneği aradan çıkartmak istediğini iddia etti.  

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler