1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA'DA SİLAHLI ÇATIŞMA
MAĞUSADA SİLAHLI ÇATIŞMA

MAĞUSA'DA SİLAHLI ÇATIŞMA

Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyündeki Carting alanında tabancalar patladı, bıçaklar konuştu, 2 kişi yaralandı. Silahlı, bıçaklı saldırı… Gazimağusa Bölgesinde dün yine silahlar patladı, bıçaklar konuştu.Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyünde bu

A+A-

 

 

Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyündeki Carting alanında tabancalar patladı, bıçaklar konuştu, 2 kişi yaralandı.

Silahlı, bıçaklı saldırı…

Gazimağusa Bölgesinde dün yine silahlar patladı, bıçaklar konuştu.Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyünde bulunan Max Power Carting alanında, alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu Şevki Zabitler, tabanca ile ayağından, Yaşar Ocak ise bıçakla göğsü ve kolundan yaralandı. Gazimağusa Hastanesine kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtilirken her iki şahıs da hastanede polis gözetiminde müşahede altına alındı.

Elde edilen bilgiye göre olay dün saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Zabitler ve Ocak, yakınlarının çocuklarını Carting alanına getirdi. İddiaya göre Yaşar Ocak, karşılaştığı Şevki Zabitler’den 2 bin 500 TL alacağı olduğunu iddia ederek, bu parayı istedi. Tartışma ile başlayan olay kavgaya dönüştü ve Zabitler, bıçakla Ocak’ı yaraladı. Yaralı haliyle olay yerinden ayrılan Yaşar Ocak, daha sonra kardeşleri Ali ve Ömer Ocak’ı alarak geri geldi ve Zabitler’i kurşun yağmuruna tuttu.

TABANCA ARANIYOR

Carting alanında geniş çaplı güvenlik önlemi alan Gazimağusa Polisi, soruşturma başlattı. Suç aleti bıçağı bulup el koyan polis, tabancaya ulaşamadı. Olaya karışan Ali Ocak ve Ömer Ocak tutuklandı. Tabancayı bulma çalışmalarına öğleden sonra Lefkoşa’dan getirilen eğitimli köpekler de katıldı. Yaralı zanlılar ise Gazimağusa Hastanesinde, polis gözetiminde müşahede altına alındı.

ŞARTLI TAHLİYE

Ateşli silahla yaralama zanlısı Yaşar Ocak’ın sabıkalı bir şahıs olduğu, hırsızlık ve darp suçları nedeniyle hapis yattığı öğrenildi. Ekim 2011 de benzer bir olaya karışan Ocak, Gazimağusa’da alacağı olduğu iddiasıyla bir kişinin evine girerek ev sahibini sopayla darp etmişti. Ocak’ın şartlı tahliyeden yararlanarak cezaevinden tahliye edildiği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler