1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ
MAĞUSADA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

MAĞUSA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

MAĞUSA’DA METREKAREYE 50.5 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ Gazimağusa’da bugün 1.5 saate yakın bir süre devam eden sağanak yağışta metrekareye 50.5 kilogram yağmur düştü. Sağanak yağışın yoğun olarak etkili olduğu ve Metroloji Dairesi’nden alınan

A+A-

 

 

 

MAĞUSA’DA METREKAREYE 50.5 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

 

 

 

Gazimağusa’da bugün 1.5 saate yakın bir süre devam eden sağanak yağışta metrekareye 50.5 kilogram yağmur düştü. Sağanak yağışın yoğun olarak etkili olduğu ve Metroloji Dairesi’nden alınan bilgiye göre 16:00 itibarıyla metrekareye 50.5  yağışın düştüğü Gazimağusa’da, Sakarya, Larnaka Yolu, Bahriyeli Sokak, Silahlı Kuvvetler Caddesi ile İsmet İnönü Bulvarı’nda yer yer su baskınları yaşandı.

 

Gazimağusa Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmalarıyla ciddi bir mağduriyet yaşanmadan sıkıntılı bölgelere müdahale edildi. Kısa sürede olağanüstü hava koşulullarının yaşandığı ve büyük miktarda yağışın düştüğü Gazimağusa’da, ayrıca, yer yer meydana gelen su birikintileriyle ilgili Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne Gazimağusa İtfaiye Müdürlüğü ile Sivil Savunma Bölge Müdürlüğü’nden de ihbarlar yapıldı.  

 

Larnaka Yolu, Silahlı Kuvvetler Caddesi, Bahriyeli Sokak, İsmet İnönü Bulvarı’nda 17 ayrı noktada ev ve işyeri yoğun yağışlardan etkilendi. Bu bölgelerdeki drenaj sistemleri sayesinde su birikintileri 2 saat içinde büyük ölçüde drene edildi.

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, bugün yaşanan sağanak yağışın olağan dışı bir durum olduğuna işaret ederek, olanaklar ölçüsünde gelen şikayetlere anında yanıt verme gayreti içinde olduklarını belirtti. Gerek İtfaiye Müdürlüğü’nün gerekse Sivil Savunma Bölge Müdürlüğü’nün yaşanan yoğun yağışa Gazimağusa Belediyesi ile uyumlu bir müdahale gayreti içinde olmamasının, yaşanan sıkıntıyı artırdığını belirten Oktay Kayalp, bu nedenle bazı noktalara müdahalede geciktiklerini kaydetti.

Gazimağusa’nın yağmur suyu drenaj altyapısının bu denli büyük miktardaki sağanak yağışlara yer yer yanıt veremediğinin altını çizen Kayalp, bu bölgeleri kayıt altına aldıklarını ve ilk fırsatta kapasite geliştirme çalışmalarını başlatacaklarını sözlerine ekledi. Yoğun yağışlardan etkilenenlerden Gazimağüğusa Belediyesi adına özür dileyen belediye başkanı Oktay Kayalp, oluşan hasarların kendilerine bildirilmesi halinde tazmin edileceğini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler