1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Mağusa’da pozisyon çok, gol yok
Mağusa’da pozisyon çok, gol yok

Mağusa’da pozisyon çok, gol yok

Mağusa Türk Gücü sahasında ağırladığı ve özellikle maçın ikinci yarısında yakaladığı birçok gol pozisyonunda kaleyi bulamayıp birinde de Cihangir kalecisi Türkan’ın çok iyi uzanarak doksan diye tabir edilen yerden kornere gönderdiği, buna karşılık A

A+A-

 

 

 

Mağusa Türk Gücü sahasında ağırladığı ve özellikle maçın ikinci yarısında yakaladığı birçok gol pozisyonunda kaleyi bulamayıp birinde de Cihangir kalecisi Türkan’ın çok iyi uzanarak doksan diye tabir edilen yerden kornere gönderdiği, buna karşılık Akana Wiliam’ın Cihangir adına gol atamamanın daha zor olduğu bir pozisyonda topa basarak zoru başarmasıyla golü bulamadığı maç başladığı gibi golsüz sona erdi ve her iki takımda birer puana razı oldu.

Maç öncesi genç yaşında kötü hastalığa yakalanan ve uzun zamandır İsrail’de tedavi gören, bir gün öncede hayatını kaybeden Sevim Pire için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

MTG takımında iki hafta önce sahaya çıkan kadrodan üç kişinin değiştiği, bu hafta transfer edilen Hüseyin Taşçının sağ bekte, Sami’nin sol bekte ve Hasan Bükeninde hücum hattında görevlendirildiğini gördük.

İlk yarıda oynamaktan çok oynatmama felsefesi üzerine kurulu anlayışta oynanan oyunda belki de tek önemli pozisyon William’ın sol taraftan ceza sahasına girerek kaleye attığı şutta kaleci Fikri zamanında kalesini terk ederek açıyı daraltarak gole izin vermedi.

İkinci yarıda daha baskılı oynayan ve MTG sahasını 10-15 dakika baskı altına alarak gol arayan fakat bir türlü son vuruşu yapamayan taraf konuk Cihangir takımı olsa da, son yarım saatte William’ın fizik kurallarını zorlayarak kaçırdığı gol dışında pek pozisyonu yokken; MTG takımının 3 gol denemesini Uğur(79’ daTürkkan’ın 90’dan çıkardığı top dışında),3 gol denemesinden Osman ve birde Erol’un kafa vuruşundan yararlanamadığını kaydettiğimize göre herhalde golü bulma konusunda daha istekli olan tarafın MTG takımı olduğunu söyleyebiliriz.

Cihangir kenar yönetiminin taktiksel olarak oyunu lehine çevirebilmek için ikinci devrenin son çeyreğinde Osman ve Mustafa Bakırı sahaya sürdüğünü, buna karşılık Mağusa Türk Gücü takımı ise; M.Diallo, Hasan Büke’yi aşırı yorgunluktan oyundan düşmeleri nedeniyle çıkararak lig tecrübesi olan fakat fiziksel açıdan hazır olmayan Osman ve Kamili sahaya sürüp dışarı çıkarma şansı olmadığı için Uğur ve Derviş Kolcuyu da forvet hattında dönüşümlü bir şekilde dinlendirerek maçı bitirmek zorunda kaldılar.

Mağusa taraftarlarının bu haftada tribünlerin büyük çoğunluğunu doldurarak takımlarını desteklediği maçta, sezonu geç açtığı için henüz beklenen fizik kondisyona da ulaşamayan MTG takımı ara transferde yapacağı takviyelerle de daha iyi bir duruma gelecektir.

Bu geçiş sürecinde alınacak mağlubiyetlerin seri bir şekilde gelmesi durumunda zihinsel olarak da çökecek bir takımı toparlamanın zorluğunun farkında olan MTG kenar yönetimi de ‘’yenemiyorsan yenilme’’ ilkesini uygulayarak sporcularının psikolojik açıdan üst seviyede kalmalarını sağlayacak şekilde oynatmaktadır. Bu da üç haftada takımın iki puan toplamasını sağlarken tek mağlubiyeti kamufle etmeye yöneltmektedir.

Fehim Dayı hocamızın geçen yıl sergilediği performanstan henüz uzak olduğunu, avantaj kuralını zaman zaman gereksiz bir şekilde kullandığı ve her iki takım oyuncuları ile kenar yönetimlerinden de tepki aldığını belirterek en kısa zamanda performansını yükselterek başarılı maçlara imza atması beklentisi içinde olduğumuzu da söylemekte yarar görüyorum.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 437 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler