1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA'DA LİGE TUTUNMA MAÇI
MAĞUSADA LİGE TUTUNMA MAÇI

MAĞUSA'DA LİGE TUTUNMA MAÇI

Telsim Birinci Ligi’ne tutunma adına önemli bir maça çıkacak olan Çanakkale, bugün sahasında Esentepe’yi konuk edecek. Altı puanla ligde ondördüncü sırada yer alan yeşil-beyazlılar ligi on puanın üzerinde bitirmeyi hedefliyor. Esentepe ise 27

A+A-

 

 

Telsim Birinci Ligi’nde son sırada yer alan Çanakkale, play-off şansı devam eden Esentepe’yi konuk edecek

 

Kaya EMİROĞLU

 

Telsim Birinci Ligi’ne tutunma adına önemli bir maça çıkacak olan Çanakkale, bugün sahasında Esentepe’yi konuk edecek. Altı puanla ligde ondördüncü sırada yer alan yeşil-beyazlılar ligi on puanın üzerinde bitirmeyi hedefliyor. Esentepe ise 27 puanla yedinci sırada yer aldığı ligde, hem play-off şansını devam ettirmek, hem de play-out çizgisinden uzak kalmak istiyor.

 

MENEKŞELİ: “MOTİVE OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

 

Çanakkale Antrenörü Mehmet Menekşeli, genç futbolculara da yer vererek önümüzdeki sezonun takımını oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. Son maçların birebir rakipleri olmayan, terfi mücadelesi verecek takımlara karşı olacağına dikkat çeken Menekşeli, buna karşılık motive olmaya çalışacaklarını belirtti. Umutlarını devam ettirmek arzusunda olduklarını belirten Menekşekli, Esentepe’nin tecrübeli ve iyi mücadele eden bir takım olduğunu hatırlattı. Menekşeli, amaçlarının sezon sonunda en azından on puanın üzerinde bir şekilde ligi tamamlamak olduğunu da kaydetti. Yeşil beyazlılarda Özmen dört sarı kartlı olduğu için bu maçta yer alamayacak. Genç futbolcu Ahmet Hallaç’ın ise sakatlığının devam ettiği bildirildi.

 

ÖVGÜN: “HAFİFE ALAMAYIZ”

 

Esentepe Antrenörü Mustafa Övgün ise Çanakkale maçının kolay bir maç olmayacağını belirtti. Rakibin daha rahat olacağına dikkat çeken Övgün, “Maçı hafife alamayız. Rahat oynuyorlar. Bizim ise puan veya puanlara ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Maç öncesi eksikleri bulunduğunu hatırlatan Övgün, hedeflerinin yine de galibiyet olduğunu, bir taraftan play-off için oynadıklarını, ancak diğer taraftan da play-out tehlikesi de yaşadıklarını vurguladı. Kırmızı beyazlılarda Mümin’in sakatlığı devam ederken, Kaan ve Hüseyin ise cezalı olmalarından dolayı maçta yer alamayacaklar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler