1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA KOKUNUN KAYNAĞI BULUNDU
MAĞUSA’DA KOKUNUN KAYNAĞI BULUNDU

MAĞUSA’DA KOKUNUN KAYNAĞI BULUNDU

Gazimağusa Belediyesi, Gazimağusa’dan Ötüken’e kadar uzanan bölgeyi etkisi altına alan kötü kokunun kaynağı ile ilgli açıklama yaptı

A+A-

 

 

 

Gazimağusa Belediyesi, geçtiğimiz Cumartesi gününden beridir Gazimağusa’dan Ötüken’e kadar uzanan bölgeyi etkisi altına alan kötü kokunun kaynağı ile ilgli açıklama yaptı. Konu ile ilgili şunlar dile getirildi:

“Cumartesi akşamı rüzgarın etkisiyle yayılmaya başlayan kokuyla beraber Gazimağusa Belediyesi’ne bağlı ekipler, şikayetler doğrultusunda araştırmalarına başladı. Gelen şikayetleri ve bölgeleri tek tek yerinde inceleyen ekipler belediye sınırları içersinde koku yayan bir bulguya rastlamadı.

Araştırma alanını genişleten ekipler bazı kaynaklardan, Gazimağusa’ya yakın üsler bölgesindeki çiftçilerin domuz gübrelerini kurutmak için tarlalara yaydığını ve bunun yoğun kokuya kaynak oluşturduğu bilgisine ulaştı. Bölgede devriye yapan İngiliz Üsler Bölgesindeki personelin bu koku yüzünden zaman zaman görevini yerine getirmekte güçlük çektiği belirtildi. Özellikle akşam üzeri ve akşam saatlerinde rüzgarın da etkisiyle kokunun bütün bölgeye yayıldığı tespit edildi.

Konu hakkında İngiliz Yüksek Komiserliği ve Dış İşleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunan Gazimağusa Belediyesi, bütün bölgeyi etkisi altına alan ve halkı kötü yönde etkileyen bu  olayın bir an önce sona erdirilmesini istedi.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler