1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MAĞUSA’DA İSTEMEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK'
MAĞUSA’DA İSTEMEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK

'MAĞUSA’DA İSTEMEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK'

Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Yedikonuk’a yapılması planlanan petrol dolum tesisi ile ilgili “hiç kimseye bir getirisi yok” açıklaması yaptı

A+A-

 

 

BY Ajansın sorularını yanıtlayan Gazi Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, petrol dolum tesisinin Mağusa’ya kurulması konuşulduğunda görüşünü net olarak açıkladığını ve bu tesisisin kurulmasını istemediğini söyledi. Sadece Mağusa halkı değil yaptığı yatırımlarla ada genelinde birçok vatandaşın takdirini toplayan Kayalp, bu tip yatırımların ihtiyaç olmadığını ve karından fazla zarar getirdiğini vurguladı.

 

‘‘KKTC’NİN BU TESİSE İHTİYACI YOK”

 

Kayalp, uzmanların ve sivil toplum örgütlerinin zararlı olduğunu anlattığını ve şiddetle karşı çıktığını söyleyerek, KKTC’nin bu tesise ihtiyacı olmadığını vurguladı. Bölgenin serbest bölge ilan edilmesi durumunda tesisin ekonomiye hiçbir katkısı olmayacağının atlını çizen Kayalp, elde edilecek gelirin doğa tahribatına yapacağı zararların çok altında olduğunu, kaybedilecek olanların çok daha fazla olduğunu söyledi. Petrol dolum tesisinin bulunduğu alanın serbest bölge ilan edildiği takdirde, serbest bölgenin; KKTC sınırları dışındaki bölge anlamına geldiğini hatırlatarak, devletin hiçbir mercisinin vergi almasının mümkün olmadığının üzerinde durdu. Kayalp, kendisinin Mağusa Belediyesi olarak Mağusa Limanı’nda bulunan serbest bölgenin bile kaldırılmasını talep ettiğini, bölgeye faydadan çok zarar verdiğinin altını çizdi. Kayalp, Mağusa belediyesinin hep ilklere imza atan bir belediye olarak böyle bir dolum tesisi projesine adanın ihtiyacı olmadığını ve bu tip zararı, karından fazla projeler yerine bölgenin kalkınmasına katkı koyacak gençlere yönelik daha çağdaş projelerin düşünülmesi gerektiğini söyledi.  

 

 

 

 

Bu haber toplam 1013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler