1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA GERGİNLİK
MAĞUSA’DA GERGİNLİK

MAĞUSA’DA GERGİNLİK

Mağusa’da iki grup arasında çıkan taşlı sopalı kavga kanlı bitti. İki kişi yaralandı, iki araç taşlardan hasar gördü. DAÜ çemberi yakınlarında yaklaşık 400 kişinin karıştığı kavga, polisin yetersiz kalması nedeniyle büyüdü. Önceki akşam bir barda ba

A+A-

 

 

Mağusa’da iki grup arasında çıkan taşlı sopalı kavga kanlı bitti. İki kişi yaralandı, iki araç taşlardan hasar gördü. DAÜ çemberi yakınlarında yaklaşık 400 kişinin karıştığı kavga, polisin yetersiz kalması nedeniyle büyüdü. Önceki akşam bir barda başlayan tartışma ve tokatlama sonrasında dün akşam olay, spekülasyonlar nedeniyle ülkücü-Kürt kavgasına dönüştü. Bayrak yakıldı dedikoduları üzerine ülkücüler yürüyüş yaptı. Bazı ülkücüler, Lefkoşa’dan Mağusa’ya geldi. Salamis Yolu üzerinde bir süre protesto yürüyüşü yapan 150 kişilik grup, Ülkü Ocakları’ndan gelen bir yetkilinin bayrak yakma olayı olmadığını söylemesi üzerine dağıldı.

DAÜ çemberi yakınlarında iki grup arasında çıkan ve yaklaşık 1 saat süren kavga sonucunda İbrahim Koruk (42) ve Serkan Koruk (34) atılan taşlardan yaralanarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İbrahim Koruk kulağındaki yırtık, Serkan Koruk da şakak, kol ve dirsek bölgesine aldığı sopa darbeleri nedeniyle tedavi altına alındı. Serkan Koruk’un ayrıca kaburgalarında da çatlak olduğu bildirildi.

50-60 kişilik öfkeli bir grubun Cafe Han’ın önünden hareket ederek DAÜ Çemberine doğru gittiğini gören çok sayıda vatandaşın olaydan yarım saat önce polise ihbarda bulunduğu öğrenilirken 7-8 kişilik bir ekiple çalışan polisin, olay yerine yalnızca 2 polis gönderdiği, bu polislerin de yüzlerce kişinin birbirine girdiği kavgayı önleyemediği belirtildi.

Ancak olay sonrasında geniş çaplı önlem alan polis, grupları dağıtmayı başardı. Bölgedeki esnafın işyerlerini de kapattırdı.

Gazimağusa’da insan avına çıkan polis ekipleri, gazetemiz yayına hazırlandığı sırada 15 kişiyi Polis Müdürlüğü’ne çağırarak ifadesine başvurmaya başladı. Bu arada bölgedeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı.

 

NASIL BAŞLADI

Elde edilen ilk bilgilere göre olay şöyle gelişti. Önceki akşam saat 02.30 sıralarında Gazimağusa’daki Kybele Bar’da basit bir nedenden kavga çıktı. Koruk ailesinden bir genç, bir başka gence vurdu, ancak olay polise yansıtılmadı. Dün araya giren aile büyükleri iki tarafı barıştırmak için harekete geçti. Üç genç, karşı tarafla görüşüp anlaşmak için Cafe Han’ın önünde gitti, ancak burada 50-60 kişilik bir grupla karşılaşınca tedirgin oldu. İki taraf barıştırıldı. Gençler, arabaya binerek hareket ederken karşı gruptan biri küfredince olay yeniden alevlendi. Bunun üzerine grup hareket ederek DAÜ Çemberine doğru yürümeye başladı. Aşağı Maraş bölgesinden gelenlerle takviye edilen grupla üç gencin yakınları ve öğrenci arkadaşları çemberde karşılaştı ve ortalık savaş alanına döndü. Taşlar havada uçuştu, sopalar konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler