1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Mağusa'da "Deniz Festivali" yapılıyor
Mağusada Deniz Festivali yapılıyor

Mağusa'da "Deniz Festivali" yapılıyor

“Deniz kenarında bulunan, ancak denizle çok da fazla içiçe olmayan Mağusa kentinin, ileriki dönemlerde denizle daha fazla yakınlaşmasını sağlayabilmek adına” gerçekleştirilecek festival ile, şehrin denize olan kıyı şeridinin daha elverişli kullanılmasına

A+A-

Mağusa Denizciler Birliği tarafından organize edilen “3. Geleneksel Gazimağusa Deniz Festivali”, bu yıl Mağusa Belediyesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, 14 Mart Cumartesi, saat 12.00’de, Mağusa Limanı’nda yer alacak festival kapsamında, DAÜ’nün çeşitli birimleri de stand kurarak festivale katkı koyacak.

“Deniz kenarında bulunan, ancak denizle çok da fazla içiçe olmayan Mağusa kentinin, ileriki dönemlerde denizle daha fazla yakınlaşmasını sağlayabilmek adına” gerçekleştirilecek festival ile, şehrin denize olan kıyı şeridinin daha elverişli kullanılmasına dikkat çekmek amaçlanıyor.

Saat 12.00’de başlayacak festivalde, 12.30’dan itibaren DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından hazırlanacak balıklar halkın beğenisine sunulacak.

Saat 14.00’ten itibaren ise sırasıyla Mağusa Denizciler Birliği Başkanı Gürsel Ataoğlu, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ve Gazimağusa Belediyesi ve DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter birer konuşma yapacak.

Gün boyu devam edecek olan Mağusa Deniz Festivali’nde yiyecek/içecek standlarının yanısıra çeşitli eğlence aktiviteleri, etkinlikler ve yarışmalar da yer alacak.

(tak)

Bu haber toplam 781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler