1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA ÇİM SAHA SIKINTISI
MAĞUSA’DA ÇİM SAHA SIKINTISI

MAĞUSA’DA ÇİM SAHA SIKINTISI

Mağusa’da futbol takımları için son sezonlardaki en önemli sorun olan antrenman saha sıkıntısı bu yıl da baş gösteriyor. Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın henüz hazır olmaması, Canbulat Stadı’nın yılan hikayesine dönen sentetik çim zemin için te

A+A-

 

 

Dr. Küçük Stadı’nın henüz hazır olmaması, Canbulat içinse sentetik çim zemin çalışmasının yeni başlaması, Mağusa takımlarını antrenman sahası bulma konusunda sıkıntıya sokuyor

 

Mağusa’da futbol takımları için son sezonlardaki en önemli sorun olan antrenman saha sıkıntısı bu yıl da baş gösteriyor. Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın henüz hazır olmaması, Canbulat Stadı’nın yılan hikayesine dönen sentetik çim zemin için temel atma töreninin nihayet gerçekleştirilmesi ancak yapımın yüz yirmi günde sona erecek olması, DAÜ çim sahasında bakım olması ve Harika Stadı’nın da yeterli olmaması, takımların antrenman konusunda ciddi sıkıntılar yaşayacağın kanıtı oluyor.

 

ÇANAKKALE YETERSİZ KALACAK

Mağusa’da bulunan dört çim sahanın hazır olmaması veya yetersiz oluşu, antrenman yapan takımları farklı yerler aramaya itti. Dumlupınar zaman zaman Beyarmudu Mustafa Taner Yalluri Stadı’nı kullanırken, Mağusa Türk Gücü Çanakkale Muharrem Döveç’i tercih ediyor. Ancak Dumlupınar’ın da zaman zaman bu sahada antrenman yapmak istemesiyle Çanakkale de dahil aynı dönemde üç takımın antrenman sıkıntısı yaşamasına sebep oluyor.

 

DR. KÜÇÜK HENÜZ HAZIR DEĞİL

Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda ise yaz döneminde yaşanan sıkıntılar, sahaya negatif olarak yansımaya başladı. Elektriğin kesilmesi, yeterli su verilememesi ve zamanında tohum alınamaması, ekim ve bakım için yetersiz kalınması sonucunu doğurdu. Son bir haftalık dönemde Spor Dairesi yetkililerinin başlattığı çalışmalar ve ek çabalarla saha yeni sezona yetiştirilmeye çalışılıyor. Ancak ne kadar yeterli olacağı henüz net değil.

 

CANBULAT YENİDEN DOĞUYOR

Öte yandan son 7-8 yıldır ciddi bir problem olan Canbulat Stadı’nı çim zemine dönüştürme çalışmalarında nihayet önemli bir aşamaya gelindi. Geçtiğimiz günlerde, ihalesi yılan hikayesine dönen ve bundan dolayı 1.5 yıllık bir zaman kaybına uğrayan sentetik çim zemin projesi, temel atma töreniyle hayata geçirildi. Ancak 2005 yılında da çim zemine dönüştürülen, buna karşılık bakımda yetersiz kalınması ve en önemlisi çevre düzenlemesi ve telleme yapılmadan sahanın başıboş bırakılması, stadın eski kötü durumuna dönmesine neden olmuştu. Sentetik çim zemin yapılmasına karşılık çevre düzenlemesi yapılmaması ve kontrol edilmemesi halinde stadın yeniden eski haline dönebileceği belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler