1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA'DA 'BOMBA' PANİĞİ
MAĞUSADA BOMBA PANİĞİ

MAĞUSA'DA 'BOMBA' PANİĞİ

Gazimağusa’da bomba izlenimi uyandıran düzenek paniğe yol açtı. Bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan düzeneğin içinden toprak çıktı. Olay, 11.00-13.00 saatleri arasında İsmet İnönü Bulvarı’nın girişinde aslan heykellerinin bulu

A+A-

 

 

Gazimağusa’da bomba izlenimi uyandıran düzenek paniğe yol açtı. Bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan düzeneğin içinden toprak çıktı.

Olay, 11.00-13.00 saatleri arasında İsmet İnönü Bulvarı’nın girişinde aslan heykellerinin bulunduğu küçük bir parkta meydana geldi.

Bir vatandaş tarafından bankın altında bomba süsü verilmiş bir düzenek fark edilerek polise ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine harekete geçen polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alarak bağlantı yollarında trafiği kesti, kimseyi yaklaştırmadı. Bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan düzeneğin içinde toprak olduğu tespit edildi.

KIRMIZI BANTLA SARILI 3 ŞİŞE…

Gazimağusa Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Birimi’nde çalışan görgü tanığı Şakir Ünal, olay yerinde çiçekleri sularken yanından geçen bir vatandaşın bankın altındaki düzeneği fark ettiğini ve bunun üzerine polise bomba olabileceği şüphesiyle ihbarda bulunulduğunu kaydetti.

Ünal, düzeneğin iki pet şişe ile bir cam şişeden oluştuğunu, şişelerin kırmızı bir bantla sarılı olduğunu ve üzerinde kablo bulunduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler